Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

GoDaddy ve ENS, Devam Eden Davaya Rağmen Ortaklık Kurdu

Artık kullanıcılar internet alan adlarını (domain’lerini) ENS adreslerine bağlayabilecekler.

5 Şubat 2024 17:33

Güncellenme: 5 Şubat 2024 18:29

Ethereum üzerinde çalışan alan adı (domain) protokolü Ethereum Name Service (ENS), kullanıcıların domain’lerini ENS adreslerine ücretsiz olarak bağlamalarına izin vermek adına GoDaddy ile bir anlaşmaya vardı.


Ayı piyasasıyla birlikte Web3'ün ana akım şirketler tarafından benimsenmesi oldukça yavaşladı. Ancak, ENS ile en büyük domain kaydı olan GoDaddy arasındaki anlaşma, blok zincirini geleneksel teknolojilerle birleştirmeye yönelik ilginin yeniden arttığını gösteriyor olabilir.


ENS'nin kurucusu Nick Johnson, CoinDesk'e verdiği röportajda gelişmelere dair şunları söyledi: "Beyonce, Beyonce.xyz'in sahibi, şimdi ise GoDaddy sayfasına gidip adresini girerek bir cüzdan oluşturabilir. Kısacası artık tüm amaçlar için cüzdan tanımlayıcısı Beyonce.xyz olabilir."


"Şu anda Ethereum adresinizi ayarlamak için bu entegrasyonu kullanabilirsiniz, ancak ileriye dönük olarak, bunu tüm zincirlerin metin kayıtlarını ayarlamak için yapmak mümkün olmalı, böylece .xyz veya .com ile Web3 profiliniz oluşturabilirsiniz."


Duyuru, ENS'nin "eth.link" domain’inin satışı nedeniyle GoDaddy'ye dava açmasının ardından geldi.


Davanın devam ettiğini belirten Johnson, ekledi: “Herhangi biriyle belli bir konuda anlaşmazlık yaşayabilirsiniz, ancak yine de iyi arkadaş kalabilirsiniz ve başka şeylerde ortak olmaktan mutlu olabilirsiniz. Durumumuz bu şekilde ve pek çok konuda aynı fikirdeyiz.”


“Bence eski sistemler yokmuş gibi davranmazsak ve her şeyi sıfırdan (ama aslında yeniden) keşfetmeye çalışmazsak, bunun yerine çalışan ve mevcut sistemlerin üzerine yeni sistemler inşa edersek her şey çok daha iyi çalışır.”


Daha Fazla Oku

    web3domainethereum name service (ENS)godaddy

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk