Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Geliştiriciler için TRON Rehberi

TRON DAO Kurumsal Lideri Feroz Lakhani: “TRON ağının günlük kullanıcı sayısı her yıl Ayasofya’nın çektiği turist sayısından daha fazla.”

9 Kasım 2023 16:02

Güncellenme: 9 Kasım 2023 23:50

TRON, merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) geliştirilmesi için akıllı sözleşmeleri destekleyen bir blok zinciri platformu olarak öne çıkıyor. Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs mekanizması ile çalışan TRON, geliştiricilere merkeziyetsiz uygulamalar inşa etme ve farklı endüstrilerde kullanıma sunma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda, diğer blok zincirleriyle etkileşimde bulunabilme yeteneği sayesinde birlikte çalışabilirliği teşvik ediyor. 


"Geliştiriciler için TRON Rehberi" panelinde konuşan TRON DAO Kurumsal Lideri Feroz Lakhani, söze blok zinciri ağındaki günlük kullanıcı sayısının (189 milyon) her yıl Ayasofya’nın çektiği turist sayısından fazla olduğunu söyleyerek başladı. Ayasofya’nın Türkiye’nin en çok ilgi çeken turistik mekanlarından biri olduğunu belirtti ve bu şekilde bir karşılaştırmanın olayın büyüklüğünü vurguladığını dile getirdi. Bunun çok heyecan verici bir durum olduğunu söyleyen Lakhani, TRON IDE’yi tanıttı:


“IDE’yi entegre geliştirme ortamı olarak tanımlayabiliriz. Bu da demek oluyor ki TRON IDE sayesinde kendi akıllı sözleşmelerinizi herhangi bir şey yüklemeden doğrudan tarayıcınız aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Bunları hem test ağımızda (testnet) hem de ana ağımızda (mainnet) derleyebilir, test edebilir ve hatta doğrudan blok zincirine dağıtabilirsiniz. Böylece süreç çok kolaylaşır.”


“Node (düğüm) sağlayıcıları, TRON node'larını kullanıcıları adına çalıştırır. Bu, kullanıcıların kendi node'larını çalıştırmadan TRON blok zincirine erişebilmelerine olanak tanır. Aksi takdirde bu sürecin oldukça pahalı ve zaman alıcı olduğunu söylemem gerek."


TRON hakkındaki tüm verileri Ayasofya örneğindeki gibi Türkiye’yle ilişkilendirerek sunan Lakhani, önümüzdeki dönemi geliştiricilerin eğitimlerine yoğunlaşarak harcayacaklarını ve Cambridge gibi önemli kuruluşlarla iletişimde olduklarını söyledi.


Daha Fazla Oku

    Trontron daodApps

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum Tabanlı Alan Adı Protokolü ENS Kendi Layer-2'sini Geliştirmeyi Planlıyor

28 Mayıs 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk