Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Geçen Hafta Çoğunluğu DeFi Borsalarında 100’den Fazla Kripto Varlık Oluşturuldu

Morgan Stanley analistleri kripto fiyatlarındaki düşüşe rağmen dijital varlıkların yaratılmasının hala yüksek olduğunu söyledi.

30 Nisan 2022 11:02

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:30

Morgan Stanley Salı günü yayımladığı notta, kripto para birimlerinin, hükümetler ve merkez bankalarından gelen teşviklerle risk varlıkları gibi işlem gördüğünü fakat daha sıkı Fed politikasının “likiditeye dayalı kripto momentum ticaretinin” tersine döndüğü anlamına geldiğini belirtti.


Raporda, Bitcoin’in piyasa değerindeki büyümenin genel olarak küresel M2 para arzındaki büyümeyi takip ettiği belirtilirken kripto piyasasındaki kapitalizasyonunun Fed’in politaksındaki gevşemeyle birlikte 2020'nin başından itibaren 10 kat arttığına dikkat çekildi. Kripto piyasa değeri, geçen yıl Kasım ayında 2,92 trilyon dolardan 2 trilyon doların altına düşmüştü.


Banka analistleri, kripto para fiyatlarındaki son düşüşe karşın, dijital varlıkların yaratılmasının hala yüksek olduğunu ve geçtiğimiz hafta 100'den fazla ve çoğunlukla merkezi olmayan borsalarda yaratıldığını söyledi. DeFi tarafında kullanıcı büyümesinin ether fiyatlarını takip ettiği de belirtildi.


DeFi, geleneksel aracılar kullanılmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen borç verme, ticaret ve diğer finansal işlemler için kullanılan bir şemsiye terim.


Morgan Stanley’e göre geçen Kasım ayındaki zirvenin yarısı oranındaki Mart ayında yaklaşık 750 milyar dolarlık döviz işlem hacmiyle “kripto ayı piyasası” alım satım faaliyetinin zayıf olduğu gözlemlendi, işlem hacimleri çoğunlukla bitcoin fiyatını takip etti.


Raporda ayrıca, Bitcoin'in 2020 yılının başlarından itibaren hisse senetleri ile yüksek bir korelasyona sahip olduğu ve son zamanlarda altınla neredeyse sıfır korelasyona sahip olduğu da belirtildi. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 57 Bin Dolara Tutunmaya Çalışıyor

8 Temmuz 2024 17:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk