Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Teknoloji

FTX Hacker’ı Binlerce BNB Token’ı Ether’e Çevirdi

FTX borsasından geçen hafta 600 milyon dolar çalan hacker, çaldığı paraları dönüştürmeye devam ediyor.

17 Kasım 2022 15:16

Güncellenme: 17 Kasım 2022 16:49

Geçen hafta FTX borsasından 600 milyon dolar çalan kişi, 7,4 milyon dolar değerinde BNB token’ı ether’e ve binance USD (BUSD) stabil coin’ine çevirdi.


Hacker, 10.000 BNB token karşılığında 2,4 milyon dolar değerinde toplam 2.000 ether satın aldı. 19.714 BNB ise 5 milyon dolar değerinde BUSD’a çevrildi. BNB ve BUSD token’ları, kripto para borsası Binance’le yakın ilişkileri olan BNB Chain blokzinciri ağının omurgasını oluşturuyor.


Siber saldırganın çaldığı kriptoları neden özellikle ether ve BUSD’a çevirdiği bilinmiyor. Şu ana kadar bu hack olayını kimse üstlenmedi.


Fonlar FTX’in kripto cüzdanlarından geçen hafta Cuma günü çalınmıştı. FTX, kısa bir süre sonra kullanıcıları FTX uygulamalarını silmeleri ve güncelleme yapmamaları konusunda uyarmıştı.


Çalınan kripto paralar Salı günü hacker’la ilişkili birden fazla adresten taşınmaya başladı. Bu süreçte 34.000’inin üzerinde ether satın alındı. Hacker'a ait adreste şu anda 290.000 ether bulunuyor. Hacker, kripto dünyasında en çok ether'e sahip 34'üncü kişi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk