Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Floki, TokenFi Platformuyla RWA Tokenizasyonu Camiasına Katılıyor

"Tokenizasyon endüstrisinin 2030 yılına kadar 16 trilyon dolarlık bir endüstri olacağı tahmin ediliyor."

27 Ekim 2023 13:58

Güncellenme: 30 Ekim 2023 10:41

Floki geliştiricileri, meme coin projesini ciddi bir DeFi projesi olarak konumlandırmak amacıyla, şu anda revaçta olan gerçek dünya varlığı (RWA) segmentine adanmış bir tokenizasyon platformu başlatıyor.


TokenFi isimli platform, kullanıcıların kod yazmadan herhangi bir kripto para birimini başlatmasına olanak tanıyacak. Daha sonra bu kullanıcılar Floki topluluğundan fon toplayabilecek, likidite için borsalar veya piyasa yapıcılarla iletişime geçebilecek ve menkul kıymet olarak kabul edilmeyen gerçek dünya varlıklarına bağlı token’ları piyasaya sürebilecekler.


Floki’nin baş geliştiricisi “B”, CoinDesk’le görüşmesinde "Tokenizasyon endüstrisinin 2030 yılına kadar 16 trilyon dolarlık bir endüstri olacağı tahmin ediliyor" dedi. "Yönetimi altında 10 trilyon dolarlık varlığa sahip dünyanın en büyük kurumsal yatırımcısı BlackRock, ‘piyasaların bir sonraki evrimi’ olarak adlandırdıkları bu sektörün potansiyeline çok güveniyor.”


RWA tokenizasyonu, gayrimenkul veya araba gibi fiziksel varlıkların dijitalleştirilerek merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında kullanıma sunulması olarak açıklanabilir.  Başlangıçta Ethereum, BNB Chain, opBNB, Base ve Arbitrum ağlarında kullanıma sunulacak olan protokol, önümüzdeki aylarda daha fazla blok zincirine genişleyecek.


Bununla birlikte, token’larını veya akıllı sözleşmelerini geliştirmek için protokolü kullanan kullanıcılara çeşitli teşvikler sağlanacak. Platforma ait token’ların belirli bir kısmı ödüllendirme amacıyla günlük aktiviteye bağlı olarak kullanıcılara dağıtılacak. 


Platformun kripto para birimi token’ın (TOKEN) ilk dağıtımı, UTC saat dilimiyle cuma günü saat 15.00’te Ethereum ve BNB Chain ağlarında gerçekleşecek.


TokenFi arzı, BSC ve ETH zincirleri arasında eşit olarak bölünecek: BNB Chain'de 5 milyar, Ethereum'da 5 milyar olmak üzere toplamda 10 milyar token dağıtılacak.


Ayrıca kullanıcılar, FLOKI token’larını stake ederek TOKEN arzı elde edebilecek.


Daha Fazla Oku

    FLOKItokentokenfirwa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk