Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Filecoin Foundation ve MuckRock, Merkeziyetsiz Belge Deposunu Entegre Etmeye Çalışıyor

Doğrulanmış kullanıcılar, onaylanmış belgeleri hem DocumentCloud da hem de Filecoin/IPFS'de eşzamanlı olarak yayınlayabilecekler.

5 Mayıs 2022 10:04

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:50

Filecoin Foundation for the Decentralized Web (FFWD), haber odaları ve kamuya açık belgelerle ilgi duyanlar arasındaki boşluğu kapatmak amacıyla kâr amacı gütmeyen haber platformu MuckRock ile birlikte çalışıyor.


Bir blog gönderisine göre FFWD ve MuckRock, şu anda 8 milyondan fazla doğrulanmış belgeyi barındıran bir platform olan DocumentCloud için merkeziyetsiz depolama teknolojisini entegre etmeyi hedefliyor. 


Gönderide, “DocumentCloud'un haber odaları, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, araştırmacılar ve daha fazlası için önem taşıyan kamu yararı belgelerini Filecoin'e taşımak amacıyla bir köprü haline gelmesine izin verecek” ifadeleri kullanıldı.


MuckRock'taki tüm doğrulanmış kullanıcılar, aynı anda DocumentCloud'un barındırma hizmetine ve FileCoin/IPFS'ye (Gezegenler Arası Dosya Sistemi) doğrulanmış belgeleri yayınlamaya başladılar.


MuckRock bu proje ile arşivlere, araştırmacılara, sivil teknoloji kuruluşlarına ve diğer doğrulanmış katkıda bulunanların birincil kaynak materyallere kolayca erişmelerine yardımcı olmak için geçmişteki geleneksel haber odalarının erişimini genişletmeyi hedefliyor.


MuckRock'un kurucu ortağı ve CEO'su Michael Morisy, "Filecoin gibi merkeziyetsiz teknolojiler, bu zorlukların bir kısmına yanıt vermek için umut verici bir yol ve FFDW ile iş birliği, merkeziyetsiz teknolojiyi ağımıza getirmek için harika bir fırsat" dedi. "


Morisy, “Merkeziyetsiz depolama, önemli belgeler için daha uzun vadeli ve güvenli depolamaya olanak sağlayacak. Hesap verebilirlik ve şeffaflık taahhüdümüzü tekrar vurgularken aynı zamanda ileriye yönelik önemli normlar ve en iyi uygulamalar üzerinde düşünmeye yardımcı olacak” şeklinde konuştu.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk