Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Etherscan, Dolandırıcılığı Önlemek İçin Ayarlarını Yeniden Yapılandırıyor

Zero-token transferleri, "adres zehirlenmesi” saldırılarını önlemek adına artık varsayılan ayar olarak görünmeyecek.

11 Nisan 2023 10:50

Güncellenme: 11 Nisan 2023 15:45

Etherscan, kullanıcılarını potansiyel kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı korumak için varsayılan blok zinciri görüntüleme ayarlarını yeniden yapılandırıyor.

Blok zinciri gezgini, web sitesinde görüntülenen zero-value token transferlerini varsayılan olarak gizleyecek. Bu ayar, kullanıcıların “adres zehirlenmesi” adı verilen hack’lemelere karşı korumayı amaçlıyor. Mevzubahis hack yöntemini kullanan saldırganlar, kullanıcıların cüzdanlarına değersiz token’lar gönderiyor ve kullanıcıları, geçersiz bir adrese token göndermeye yönlendiriyorlar.

Özellikle son zamanlarda artan adres zehirlenmesi saldırılarını hedef alan Etherscan, şunları söylüyor: “Dolandırıcılığı ve saldırıları tarafsız ve ölçeklenebilir şekilde önlemek, kedinin fareyle oynaması gibi sonsuza dek sürer.”

Coinbase verilerine göre, saldırganlar, zero-value token transferleri yoluyla Kasım 2022 sonu ile 13 Şubat 2023 arasında 19 milyon dolar çekti. Etherscan’in yeni yapılandırması sayesinde, zero-value token transferlerini görüntülemek isteyen kullanıcıların, web sitesinin ayar sayfasına girip özelliği devre dışı bırakmaları gerekiyor.


Daha Fazla Oku

    EtherscanSiber Saldırı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk