Layer 2

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum'un Üçüncü ve Son Testnet Birleştirmesi Goerli'de Yayınlanıyor

Ethereum'un ana ağı, Proof of Stake Beacon Chain ile Merge önümüzdeki ay gerçekleşecek.

11 Ağustos 2022 08:12

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 08:15

Üçüncü ve son test ortamı ağı ya da diğer söylenişiyle testnet, Ethereum blok zincirinin uzun süredir beklenen çalışma kanıtından hisse kanıtına geçişini tamamlamadan önce birleşiyor.


Goerli, birleştirme denemelerinden başarıyla geçen üç halka açık test ağının sonuncusuydu. Birleşmenin ardından ana ağ birleştirmesinin ise Eylül sonunda gerçekleşmesi planlanıyor.


Ethereum, 27 Temmuz'da test ağı birleştirmesi sürecine hazırlık olarak Goerli'nin işaret zinciri Prater'e Bellatrix yükseltmesini duyurmuştu.


Bellatrix işaret zincirinin 4 Ağustos'ta devreye alınmasının ardından test ağının PoS zinciri üzerinde sorunsuz çalışmaya devam edebilmesi için Goerli ile birleşmesi geriye kalan tek işlem durumundaydı.


Test ağı birleştirme, projeyi bu yıl içinde Ethereum'un ana ağ yükseltmesine bir adım daha yaklaştıran adımlardan birisi oldu. Daha önce gerçekleştirilen iki test ağı birleştirmesi, Ropsten ve Sepolia da oldukça başarılıydı ve onların başarısı Ethereum topluluğunun, gerçek Birleştirmenin bu yıl gerçekleşebileceğine yönelik güvenini artırdı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk