Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum'un Sepolia Testnet'i PoS’e Başarıyla Geçti

Sepolia proof-of-work zinciri, çarşamba günü proof-of-stake zinciriyle birleşti ve Ethereum'u kendi Merge’üne bir adım daha yaklaştırdı.

7 Temmuz 2022 09:13

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 10:55

Ethereum blockchain’i uzun zamandır beklenen proof-of-stake'e proof-of-work hamlesini yapmadan önceki testnet’i (test ortamı ağı) başarıyla tamamlandı.

 

  • Sepolia, birleşme boyunca çalışan halka açık üç test ağından ikincisiydi. Bundan sonra ise Goerli'nin birleşmesi bekleniyor.

 

  • Terminal Toplam Zorluğu (TTD) 17,000,000,000,000,000'u aştığında ağ, proof-of-stake (PoS) uygulamasına geçti. Bu, 17:00 UTC civarında gerçekleşti.

 

  • Testnet birleşmesinden bu yana geçen saatlerde, önemli bir aksaklık bildirilmedi.

 

  • Sepolia birleşmesi iki aşamalı bir süreçti. Ethereum, öncelikle operatörlerin fikir birliği katmanını ve yürütme katmanı istemcilerini birlikte güncellemeleri gerektiğini açıkladı. Bu daha sonra iki aşamayı etkinleştirdi: ilki Beacon Chain'de dönem yüksekliğiydi, ikincisi ise yürütme katmanındaki toplam zorluk değerine ulaştığındaydı.

 

  • Testnet birleştirme, projeyi bu yılın ilerleyen zamanlarında Ethereum'un ana ağ yükseltmesine bir adım daha yaklaştırıyor. İlk testnet birleşmesi olan Ropsten ise 8 Haziran'da tamamlandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kısa Vadeli Yatırımcıların Davranışlarını Anlamak, Bitcoin’de Trendin Yönünü Tahmin Etmemize Yardımcı Olabilir mi?

2 Temmuz 2024 17:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk