Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum'un Ropsten’deki Birleşme Testi Tamamlandı

Test ağının ilk ‘kostümlü provası’, Ethereum'un proof-of-stake geçişi için zemin hazırlıyor.

8 Haziran 2022 22:09

Güncellenme: 9 Haziran 2022 11:04

Ethereum blockchain'inde yaklaşmakta olan Merge için ilk kostümlü prova Çarşamba günü başarıyla tamamlandı. Ropsten test ağı (testnet), proof-of-work (iş kanıtı, PoW) uygulama katmanını Beacon Chain proof-of-stake (hisse kanıtı, PoS) konsensüs zinciriyle başarıyla birleştirdi. Bu süreç her şey yolunda giderse ana Ethereum ağının sadece birkaç ay içinde geçireceği süreçle aynı.


Birleştirme, Ethereum'un yeni bir PoS konsensüs mekanizmasına yönelik yolculuğunda uzun zamandır beklenen bir kilometre taşı oldu. Şu anda, Ethereum, madencilerin yeni bloklar keşfetmek ve bunları blok zincirine eklemek için enerji harcadıkları, yeni yayınlanan ether (ETH) ve işlem ücretlerinin ve ipuçlarının bir kısmını kazandıkları PoW’a bağlılar. Ethereum PoW'dan PoS'a geçtiğinde, gerekli 32 ETH'yi stake eden doğrulayıcılar, blok zincirine yeni bloklar ekleme rolünü üstlenecek.


Şu anda, Beacon Zinciri, mevcut PoW zinciri ile paralel olarak çalışıyor. Beacon Chain, PoW uygulama zinciriyle birlikte yeni bloklar oluşturan ve doğrulayan doğrulayıcılara sahip olan bir PoS koordinasyon zinciri. 


PoS zinciri yeterince test edilip güvence altına alındığında, iki zincir birleşecek ve Ethereum bir PoS blok zinciri olarak yoluna devam edecek. Ethereum kodunda yapılan böyle bir değişikliğin karmaşıklığı, çeşitli test ağlarında birden fazla test gerektiyor. Ropsten'deki birleştirme, türünün ilk testi oldu ve sonucu, geliştiricilerin ana ağda gerçek Birleştirmeye doğru ilerlerken gelecekteki adımlarını bilgilendirmeye yardımcı olacak. 


Goerli ve Seoplia'daki diğer testnet birleştirmelerinin önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi bekleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk