Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum'un Onuncu Mainnet Gölge Çatalı Eylül Birleşmesinden Önce Yayına Girdi

Geliştiriciler bu sefer yaklaşmakta olan Goerli birleşmesindekilere benzer önemli sürümleri test etmeye odaklandılar. Gerçek Ethereum Birleşmesinden önceki son testnet sert çatallanma (hard fork).

28 Temmuz 2022 11:43

Güncellenme: 28 Temmuz 2022 13:39

Ethereum'un onuncu "gölge çatalı" (shadow fork) Salı günü, enerji yoğun iş kanıtı protokolünüden hisse ispatına (PoS) beklenen geçişten önce testler yapmaya devam ederken beklenenden 26 saat önce başlatıldı.

 

Hazırlık aşamasında, Ethereum, verileri ana ağdan (mainnet) bir test ortamı ağına (testnet) kopyalayan bir dizi test veya gölge çataldan geçiyor.

 

  • Çatal, Terminal Toplam Zorluğu (TTD) blok 15217902'de 54,892,065,290,522,348,390,492'de geçersiz kılındığında 11:45 UTC'de (ET 07:45) meydana geldi.

 

  • Gölge çatal, projeyi Eylül ayında Ethereum'un ana ağ yükseltmesine bir adım daha yaklaştırdı. Üçüncü ve son testnet birleşmesi olan Goerli'nin ise 10 Ağustos'ta gerçekleşmesi bekleniyor.

 

  • Ethereum DevOps Mühendisi Parithosh Jayanthi, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, bu gölge çatalın Goerli birleşmesinde kullanılacak sürümlere yaklaşan sürümleri test edeceğini söyledi.

 

  • Bunun neden beklenenden daha erken gerçekleştiğine gelince, Jayanthi, hashrate'de veya hesaplama gücünde, süreci hızlandırabilecek açık bir değişiklik olduğunu dile getirdi.

 

  • Bu son mainnet gölge çatalı olmayacak ve Ethereum birleşmeye kadar mainnet gölge çatallarını çalıştırmaya devam edecek.

 

  • Şu ana kadar önemli bir aksaklık bildirilmedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ETF Onayı Sonrası ETH'deki Değişim Oldukça Az

23 Temmuz 2024 17:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk