Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum’un El Yakan İşlem Maliyetine Yepyeni Bir Alternatif

GameFi, Metaverse ve DeFi’daki hızlı büyüme sonucunda açık zincirlerdeki işlem hacimleri artıyor, açık zincir Cube ise bu yoğunluğa alternatif yeni bir teknoloji geliştirmiş durumda

23 Haziran 2022 11:56

Güncellenme: 23 Haziran 2022 15:31

Geçtiğimiz haftalarda CoinDesk tarafından düzenlenen Consensus 2022 Konferansı, Web 3.0 dünyasında faaliyet gösteren şirketlerin yatırım duyurularına ev sahipliği yapmıştı. Bu gelişmelerin dikkat çekenlerinden biriyse, kripto para borsası Huobi’nin açık zincir şirketi Cube yatırımıydı.  


Çok zincirli ve katmanlı yapılı, yeni, modüler, izne ihtiyaç duymayan ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu Cube, GameFi, Metaverse ve DeFi'nin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir açık zincir. Bu alanlarda yaşanan hızlı büyüme, açık zincirlerdeki işlem hacimlerinde katlanan bir artışa sebep oluyor. Örneğin, Ethereum'un yoğun dönemlerde bir işlemi tamamlaması yaklaşık 10 dakika sürüyor ve işlem maliyeti birkaç yüz dolara kadar çıkabiliyor.


CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Cube Labs COO’su Bryan Benson, Cube’un buradaki işlevini şöyle açıklıyor: “Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek performanslı Katman 1 blokzincirini temel alıyor ve blokzincir genişlemesi sorununu temelden çözerek, kullanıcılara verimli, güvenli ve serbest bir ticaret ortamı sağlıyoruz.”


Cube’un geliştirdiği Time Crossing adlı merkeziyetsiz zincirler arası iletişim protokolü ise, zincirler arası DeFi sözleşmelerini destekleyen ve uygulamaların ekosistemler içinde sorunsuz bir şekilde taşınmasını destekliyor. Cube Teknik Komite Üyesi Jake Stolarski ise Time Crossing’i şöyle açıklıyor: Gelecekte farklı genel zincirlere dayanan birçok meta veri alanı olacak ve bu çok boyutlu paralel meta evren, Cube Network'ün Time Crossing protokolü ile bağlanabilir. İlk metaverse’e ek olarak paralel bir oyun dünyası, paralel bir ikinci metaverse ve hatta farklı kurallara sahip paralel bir metaverse olacağı düşünülebilir. Daha sonra farklı özelliklere sahip varlıklar farklı metaverse’lerde dolaştırılabilir ve Cube Network tarafından sağlanan çapraz zincir sistemi aracılığıyla farklı varlıklar birbirine akabilir.”


Huobi’nin söz konusu yatırımı hakkında COO Bryan Benson şunları söylüyor: “Web 3.0'ın geliştirilmesi aynı zamanda iyi bir varlık likiditesine ve farklı işletme türlerini denemek için hataya dayanıklı bir mekanizmaya sahip olmalı ve Huobi Global bize bu desteği sunabilir.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Hükümeti Coinbase'e 4 Milyon Dolarlık Bitcoin Taşıdı

23 Temmuz 2024 09:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk