Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum Shanghai Yükseltmesi Goerli Testnet İçin Hedef 14 Mart

Etkinlik, Ethereum'un yaklaşan "sert çatalı" için son "Shapella" provası olacak.

3 Mart 2023 09:55

Güncellenme: 3 Mart 2023 11:41

Ethereum geliştiricileri, uzun süredir beklenen ve stake edilmiş etherin (ETH) blok zincirden çekilmesini sağlayacak hamle olan Shanghai yükseltmesine giden yolda Goerli test ağını (testnet) 14 Mart'ta gerçekleştirmeyi hedefliyor.


Geliştiriciler, iki haftada bir yaptıkları görüşmelerin ardından Perşembe günü hedeflenen tarih üzerinde anlaştılar.


Goerli en büyük halka açık Ethereum test ağı olduğu için sözkonusu etkinlik yoğun şekilde takip edilecek. Öte yandan bu, staking hizmeti sağlayıcılarının, Shanghai ana ağa ulaşmadan önce stake edilen ETH'nin çekilebilir olduğunu göstermek için de son şansı. (Shanghai yükseltmesi Shapella olarak da anılıyor.)


Goerli testinden sonra Ethereum geliştiricileri için geriye kalan tek şey ana ağ için tarih belirlemek olacak.


Bu haftanın başlarında, Shapella'nın Sepolia testnet'i tamamlanmış; Ethereum geliştiricileri CoinDesk'e her şeyin sorunsuz çalıştığını bildirmişti.


Ethereum çekirdek geliştiricileri Perşembe günü yürütme katmanı156'ya ilişkin yaptıkları toplantıda, Ethereum'un ana blok zincirinin Goerli'den üç ila dört hafta sonra Shapella yükseltmesini gerçekleştirebileceği konusunda fikir birliğine vardı. Bu da, stake edilmiş ETH'lerin, Ethereum geliştiricilerinin Mart olarak belirlediği ilk takvimden kısa bir zaman sonra, Nisan ayında çekilebileceği anlamına geliyor.


Daha Fazla Oku

    Ethereumshanghai yükseltmesigoerlishapella

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk