Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum Shanghai Yükseltmesi: Birlikte İzleme Etkinlikleri ve Blok Zinciri Araçları

Ethereum topluluğundaki birçok grup, çarşamba günü gerçekleşecek olan Shanghai yükseltmesini izlemek ve stake’lenmiş ether’in ilk kez çekilmesine tanık olmak için etkinlikler düzenliyor.

12 Nisan 2023 10:24

Güncellenme: 12 Nisan 2023 11:11

Merakla beklenen ve Çarşamba günü ethereum blok zincirinde gerçekleşecek olan Shanghai yükseltmesi, kriptodaki önemli “Bu olay olduğunda ne yapıyordun?” anlarından biri olacak gibi gözüküyor. Ethereum bu anı Eylül ayında gerçekleşen Merge sırasında da yaşamıştı.

Neyden bahsedildiğini anlamadıysanız, bu olayı blok zinciri endüstrisinin güneş tutulmasını izlemek için toplanması olarak düşünebilirsiniz.

Ethereum ve blok zinciri toplulukları birlikte izleme etkinlikleri düzenlerken, kripto analistleri ve blok zinciri tarihçileri de bir yandan stake’lenmiş ether’in (ETH) ilk kez çekilmesini izlemek için en iyi araçları bulmaya çalışıyorlar. Emin olun, bu gelişme ethereum ve genel olarak kripto endüstrisi için gerçekten büyük bir mesele.

Biz de çarşamba günü saat 22.27 UTC’de (18.27 ET) gerçekleşmesi beklenen Shanghai yükseltmesi etkinlikleri için bir liste derledik.


Birlikte izleme etkinlikleri

  • Ethereum blok zincirine eğitim alanında yardımcı olan merkeziyetsiz proje yönetimi Ethereum Cat Herders, Youtube’da canlı yayınlanacak bir Shapella Mainnet İzleme Etkinliği düzenleyecek. Bu şekilde yükseltmeye eşzamanlı olarak tepki vermelerini izleyebileceksiniz. 17.45 ET’de başlayacak olan canlı yayını buradan izleyebilirsiniz.
  • EthStakers, saat 18.00 ET’de başlayacak bir Shapella (geliştiricilerin Shanghai ve Capella’yı birleştirerek kullandıkları isim) canlı yayını yapacak.
  • Nethermind, Shanghai yükseltmesinin kripto ekonomik ortamı nasıl etkileyebileceği konusunda saat 16.30 ET’de bir canlı yayın yapacak.

Blok zinciri gezginleri ve diğer araçlar


  • Beacon Chain: Açık kaynaklı Ethereum gezgini beaconcha.in, Shanghai yükseltmesinin ne zaman gerçekleşeceğini takip etmek için harika bir araçtır. Shanghai’ın tetikleneceği ve ETH çekme işlemlerinin etkinleştirileceği 194,048 epoch kısmına bakabilirsiniz. Ne kadar işlem gerçekleştiğini ve ne kadar ETH kullanıldığını merak ediyorsanız buradan takip edebilirsiniz.
  • Wenmerge.com: Merge sırasında popüler olan bu site, Shanghai için yeniden tasarlandı. Geri sayımları ve ETH işlemlerini buradan takip edebilirsiniz.
  • Etherscan’in Beacon Chain Akıllı Sözleşmesi: Staking için ne kadar ETH yatırıldığını ve bunun Shanghai gerçekleştikten sonra artıp artmayacağını merak edenler, buradan takip edebilirler.

Daha Fazla Oku

    EthereumShanghaiMergeETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum Tabanlı Alan Adı Protokolü ENS Kendi Layer-2'sini Geliştirmeyi Planlıyor

28 Mayıs 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk