Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum Ölçeklendirme Çözümü Immutable X, Ether-Dolar Para Çekme İşlemlerine İzin Verecek

Araç, kullanıcıların ABD doları çekmesine izin veren ilk katman 2 hizmetlerinden birisi.

7 Temmuz 2022 11:29

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 14:04

Geliştiriciler, bu hafta yaptığı açıklamada, Ethereum ölçeklendirme çözümü Immutable X'in, kullanıcıların banka hesaplarında ether çekimlerinde ABD doları almalarına izin vereceğini söyledi.


Ether parçalanması, Immutable'daki herhangi bir geliştirici tarafından kullanılabiliyor. Geliştiriciler, kullanıcılarının katman 2 tabanlı etheri satmalarını ve gelirlerin doğrudan banka hesaplarına yatırılmasını sağlayabiliyor.


Immutable X gibi merkezi olmayan katman 2 çözümleri, Ethereum ana ağından daha hızlı, daha ucuz ve daha enerji verimli işlemler sağlıyor. Geliştirici belgelerine göre, Immutable saniyede 9.000'den fazla işlemi (tps) işleyebilirken, Ethereum ağı Perşembe sabahı itibariyle ortalama 10.54 tps'de.


Bu, kullanıcıların ether varlıklarını doğrudan ABD dolarına çekmesine izin veren bir katman 2 uygulamasının ilk örneklerinden. Kaydi parasal işlemler, kripto ödeme firması Moonpay aracılığıyla işleniyor.


Para çekme hizmeti şu anda yalnızca Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve belirli ABD eyaletlerinde kullanılabiliyor.


Immutable kurucusu Robbie Ferguson, CoinDesk'e, hizmetin kripto topluluğunun merkezi kripto borç verenlerden kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kaldığı bir zamanda geldiğini söyledi.


Ferguson bir Twitter mesajında, “Son 6 ayda başarısız olan merkezi ürünler, merkezi olmayan mülkiyetin önemini titizlikle açıkça ortaya koydu. Artık herkes ETH'sini alıp banka hesaplarında USD’ye çevirebilir" dedi.


Celcius gibi popüler, ancak merkezileştirilmiş kripto kredi ürünlerindeki para çekme işlemleri, kripto piyasasının Haziran ayında terraUSD'nin (UST) Mayıs ortasındaki çöküşünden ve Haziran ayında kripto fonu Three Arrows'tan kaynaklanan bulaşma riski nedeniyle duraklatılmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk