Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum Ekosisteminin Kalbi Kasım’da İstanbul'da Atıyor: Devconnect

Devconnect'in öne çıkan özelliklerinden biri de farklı bir işleyişe sahip olması.

30 Ekim 2023 16:14

Güncellenme: 30 Ekim 2023 16:50

Ethereum ekosisteminin en kapsamlı global etkinliklerinden Devconnect, 13-19 Kasım haftasında İstanbul'da gerçekleşiyor.


Web3 teknolojilerinin kullanımının artması, Web3 dünyasına olan bağlılığı ve ilgiyi artırıyor. Özellikle Ethereum’un bu alanda gösterdiği büyüme, ekosistemin gelişiminde en belirleyici etkenlerden biri oluyor. Bu dünyanın, yıllardır  alışık olunan web2 teknolojilerinden farklılaştığı noktalardan birisi de geliştirici ekiplerin katkısının sistemlerin inşası büyük önem taşıması. 


Ethereum Foundation, bu sene en büyük geliştirici konferanslarından birini geliştirici ekiplerin ekosisteme katkısını artırmak amacıyla İstanbul'da yapmaya karar verdi. Devconnect İstanbul, bu yılın kriptodaki en büyük geliştirici etkinliği olacak.


Merkeziyetsiz Etkinlikler Serisi 

Devconnect'in öne çıkan özelliklerinden biri de farklı bir işleyişe sahip olması. Etkinlik, tam da anlatmaya çalıştığı teknolojiyle paralel: merkezi bir yapıda değil. Devconnect yalnızca bir çalışma alanı sunuyor ve ekosistemin paydaşlarının kendi ana konferans alanının yakınlarında etkinliklerini düzenliyor. Bu yöntem, etkinliğin daha geniş bir kitleye ulaşmasını ve daha derinlemesine konulara eğilmesini sağlıyor. Hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin bilet satışları başladı. Etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz. Ana takvimin dışında şehrin dört bir yanında onlarca yan etkinlik de farklı listelerde derleniyor.ETHGÜNÜ | Ethereum’la Tanışın! 

Bunun yanında, Türk ekosisteminin katkısıyla organize edilen ETHGünü, bu alana ilgi duyanları bir araya getirmeyi planlıyor. ETHGünü’nün amacı özellikle öğrencileri, yazılım geliştiricileri ve Web2 dünyasındaki profesyonelleri Ethereum'un geliştirici tarafı ve kültürü ile tanıştırarak Ethereum değerlerini (open-source, privacy, censorship resistance, decentralization...) tanıtmak olacak. Etkinliğte Ethereum’un ana kurucularından Vitalik Buterin’in yanı sıra Şant Manukyan, Efe Bulduk, Emre Tekişalp ve Türk topluluğundan değerli isimler de konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlik öğrencilere ücretsizken, genel katılımcılara sembolik bir meblağ olan 3.33€ olarak belirlendi. 


İstanbul'da düzenlenecek olan bu etkinlik haftası, kripto dünyasının lider ekosistemi Ethereum’un geliştirici kültürüne  adım atmak için büyük bir fırsat. Bu etkinliğin Türkiye'de gerçekleşecek olması, özellikle öğrenciler ve genç profesyoneller için benzersiz bir fırsat sunuyor.


Daha Fazla Oku

    ETHEthereumdevconnectvitalik buterin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk