Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum Dencun Yükseltmesinin İkinci Test Ağı Başlatıldı

Dencun, önümüzdeki hafta (7 Şubat'ta) son Ethereum test ağı (testnet) Holesky'da yayına girecek.

31 Ocak 2024 10:02

Güncellenme: 31 Ocak 2024 10:07

Ethereum blok zincirlerinin 2023'ün başından bu yana gerçekleştirilecek olan en büyük yükseltmesi, planlanan üç test ağından ikincisinde de yayına girdi. Merakla beklenen "Dencun" projesi ve "proto-danksharding" özelliği gerçeğe bir adım daha yaklaştı.


Proto-danksharding, layer-2 blok zincirleri için işlem maliyetini azaltmak ve "bloblar" olarak bilinen veriler için yeni bölümlere ayrılmış alanın tanıtılması aracılığıyla veri kullanılabilirliğini daha ucuz hale getirmek için tasarlandı. Ethereum üzerindeki layer-2 zincirlerinin sayısı hızla arttığından, bu yükseltme büyümeyi desteklemek için ekosistemin yol haritasında önemli bir yere sahip.


Sepolia test ağındaki Dencun yükseltmesi UTC saat dilimiyle perşembe günü 22:51'de (17:51 ET) başlatıldı ve 23:10’da tamamlandı.


Sepolia, Dencun simülasyonundan geçen üç test ağından ikincisi. Bu ayın başlarında Dencun, Goerli test ağında yayına girdi, ancak başarıyla sonuçlandırılamadı.


Dencun, önümüzdeki hafta (7 Şubat'ta) son Ethereum test ağı Holesky'da yayına girecek. Ardından geliştiriciler Dencun'u ana blok zincirinde etkinleştirmek için bir kesin bir tarih belirleyecek.


Test ağları ana blok zincirini kopyalar ve geliştiricilerin düşük riskli bir ortamda protokolde veya merkeziyetsiz uygulamalarında herhangi bir değişiklik yapmasına izin verirler.


Başlangıçta 2023'ün son çeyreğinde gerçekleşmesi öngörülen Dencun, geçtiğimiz mart ayında stake edilen ether'in (ETH) çekilmesini sağlayan Shapella yükseltmesinden bu yana Ethereum için en büyük yükseltme olacak.


Daha Fazla Oku

    EthereumdencunshapellaETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk