Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum Birleşmesi’ne Dair Her Şey: Yüksek İşlem Maliyetleri Tarihe mi Karışıyor?

CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan AAX Türkiye Müdürü Anadolu Aydınlı işlem ücretlerine yönelik beklentilerde spekülasyonlardan arınmanın gerektiğini söylüyor.

7 Eylül 2022 15:37

Güncellenme: 9 Eylül 2022 17:48

“Blok zinciri takipçileri olarak uzun süredir merakla beklediğimiz Birleşme (Merge) çalışması Ethereum’un tarihindeki en büyük değişim olmakla kalmayıp blokzincir ekosistemi için de tarihi bir adım olacak” diye konuşan AAX Türkiye Müdürü Anadolu Aydınlı ekliyor: “AAX olarak Birleşme’nin blok zincirinin kitlesel kullanımını artırmaya yönelik yaptığımız çalışmalara da destek olacağını düşünüyoruz.”


Ancak genel kanının aksine proof-of-stake protokolüne geçişin işlem maliyetlerinde doğrudan bir düşüş yaratmayacağını söylüyor Aydınlı: “Ethereum ağının enerji kullanımını yaklaşık yüzde 99 oranında düşürecek olsa da yüksek işlem ücretlerine yönelik direkt bir çözüm olmayacak. Bu nedenle Birleşme konusundaki beklentilerimizi spekülasyonlardan arındırıp gelişmelerin detaylarını kendi araştırmalarımızı yaparak şekillendirmeliyiz.”


Aydınlı “Birleşme çalışmasının sonuçları hakkında yorum yapmak için daha çok erken olsa da blokzincir ekosisteminin daha sürdürülebilir ve doğa dostu bir hâle gelmesi ihtimali bizim için çok değerli” diye konuşuyor.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Reeder’dan KAP’a Düzeltme Açıklaması

15 Şubat 2024 22:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk