Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ethereum Birleşmesi Başladı

Bugün Bellatrix güncellemesi etkin hale getirildi ve uzun zamandır beklenen Ethereum Birleşmesi başladı.

6 Eylül 2022 16:42

Güncellenme: 6 Eylül 2022 18:49

Ethereum Birleşmesi (merge) resmi olarak başladı. Birleşmenin Eylül aynın 13’üyle 16’sı arasında tamamlanması bekleniyor. Bellatrix güncellemesinin bugün devreye girmesiyle Ehereum’un proof-of-work (PoW) protokolünden proof-of-stake (PoS) protokolüne geçiş süreci de başlamış oldu.  


  • Etkinleştirme 144896 epoch için ayarlandı ve TSİ 14.35’te başladı.
  • Birleştirmeyi tetikleyen Terminal Toplam Zorluk (TTD) değerinin Eylül’ün 10’u ila 20’si arasında 58,750,000,000,000,000,000,000 olması bekleniyor. Şu anki tahminlere göre bunun 15 Eylül civarında olacağı düşünülüyor.
  • TTD bu rakama ulaştığında ağın Execution katmanı yeni konsensus katmanı ile birleşecek. Böylece zincir PoS konsensus mekanizmasıyla devam edecek.
  • Bu süreçte zorluk derecesi PoW madenciliğinin yapılabilmesinin mümkün olamayacağı bir seviyeye ulaşacak.
  • Birleşme, Beacon zincirinin Aralık 2020’deki tanıtımından beri bekleniyordu.
  • Geçen ay, Ethereum ana ağ birleşmesi için son provası olan Goerli adlı üçüncü test ağını çalıştırmıştı.
  • Birleştirmenin tamamlanması, Ethereum'un yoğun enerji harcamasını gerektiren PoW dönemini sonlandıracak. Ethereum’un bir sonraki adımları parçalama ve toplamalarla ilgili ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak olacak.
  • Ether’in fiyatı son 24 saatte yüzde 5,1 artarak 1,656 dolar seviyesinde.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dogecoin ve Shiba Inu'ya İlham Veren Köpek Kabosu Hayatını Kaybetti

24 Mayıs 2024 11:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk