Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Eski Babel Finance CEO'su En Yeni Stabil Coin HOPE'u Piyasaya Sürdü

HOPE, geleneksel finans kullanıcılarını kripto pazarına getirmeye odaklanan yeni Hope ekosistemi için yerel stabil coin olarak hizmet verecek.

13 Mart 2023 17:10

Güncellenme: 13 Mart 2023 17:54

Bir temsilcinin CoinDesk'e söylediğine göre, eski Babel Finance CEO'su Flex Yang, HOPE stabil coin'i ve buna bağlı merkeziyetsiz bir finans (DeFi) ekosistemini piyasaya sürdü.


Hope ekosistemi, merkezi finans (CeFi), geleneksel finans ve DeFi uygulamaları arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanacak. DeFi protokolleri, kullanıcılara ticaret, borç verme veya ödünç alma gibi finansal hizmetler sağlamak adına aracılar yerine akıllı kontratlara dayanır


Yang, Ekim 2021'de Babel Finance'ten çekildi ve Aralık 2021'de kripto endüstrisindeki kişisel projelerini sürdürmek için bir liderliğe geçişini duyurdu; bunlardan biri de Hope oldu.


Dolara sabitlenmiş HOPE stabil coin'deki ilk sermaye yatırım, bitcoin (BTC) ve ether (ETH) rezervlerini oluşturmak için kullanılırken, bu rezervleri bir fiyatlandırma peg’i (fiyat – kazanç oranı) bulmak için kullanacak. Kullanıcılar daha sonra, ekosistemin DeFi uygulamalarıyla etkileşime geçmek için HOPE token’ını satın alabilecekler.


Piyasaya çıktığında HOPE, önemli yatırımcıların yanı sıra Yang'ın yatırımlarıyla da desteklenecek. Daha sonra stabil coin'in yönetimi, merkeziyetsiz bir otonom kuruluşa (DAO) devredilecek. 


DeFi uygulamalarının Hope Ekosistemi, HopeSwap'in piyasaya sürülmesiyle başlayacak. HopeSwap bir onramp işlevi görecek ve kullanıcılar platform üzerinden HOPE satın alabilecekler. Ethereum üzerine inşa edilen bu takas protokolü, bir Otomatik Piyasa Oluşturma (AMM) sistemi kullanacak ve ekosistem için likiditeyi derinleştirmeye fayda sağlayacaktır.


Sonrasında HopeConnect, DeFi akıllı kontratlar aracılığıyla iç denetim (self-custody) güvenliği sağlarken CeFi platformlarında vadeli ticaret başlatacak ve sunacak.


Yaklaşan diğer uygulamalar arasında; birden fazla likidite havuzuna sahip takassız bir borç verme platformu olan HopeLend, gerçek dünya varlıklarının fiyatlarını izleyen yapay varlıklar yaratan HopeEcho ve HOPE ekosisteminde geliştirilen üçüncü parti DeFi uygulamaları da bulunuyor.


Daha Fazla Oku

    HOPEdaodefiFlex YangFlex YangBabel Finance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk