Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Dünyanın İlk Birleşik Bitcoin, Altın ETP'si SIX'te Listelendi

Bitcoin ve altınla etkileşimli dünyanın ilk borsada işlem gören ürünü (ETP), İsviçre SIX borsasında listelendi

27 Nisan 2022 11:18

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:29

Bitcoin (BTC) ve altınla etkileşimi birleştiren dünyanın ilk borsada işlem gören ürünü (ETP), İsviçre SIX borsasında listelendi.


Ürünü ETP yayıncısı 21Shares ve kripto varlık veri sağlayıcısı ByteTree Asset Management tarafından geliştirildi.


ByteTree Varlık Yönetimi BOLD ETP, bitcoin ve altının karşılaştırmalı oynaklığına göre aylık olarak yeniden dengelenen bitcoin ve altından oluşan özelleştirilmiş bir kıyaslama endeksini izleyecek. Son 360 gün içinde oynaklık hangi varlıkta daha az olduysa o varlığa daha yüksek ağırlık verilecek.


Açılışta ağırlık yüzde 18,5 bitcoin’de ve yüzde 81,5 altında olacak.


ByteTree CIO'su Charlie Morris, yeni ürünle ilgili açıklamasında, “60:40'lık tahvil/özsermaye oranı eski cazibesini kaybetti. BOLD yeni 60:40'tır. Altının oynaklığı şimdi Nasdaq'tan daha düşük, fakat altın teknoloji hisselerinden daha iyi getiri sağladı, teknoloji hisseleri internetin yoğun olması nedeniyle düşüşte. Bitcoin hem boğa hem de ayı piyasalarında muhtemelen Nasdaq'tan daha iyi bir performans gösterecek" dedi.


Kripto ETP'ler 70'in üzerinde listeyle Avrupa'da yaygınlaşırken, BOLD, bitcoin ve altın etkileşimini birleştiren ilk ürün gibi görünüyor.


Bitcoin, portföylerde enflasyonist bir tedbir olarak algılanan faydaları nedeniyle genellikle altınla karşılaştırılıyor. Bu nedenle, iki varlığın faydalarını yan yana getirirken bazı risklerini de dengeleyen yatırım ürünleri, geçen ay Euro Bölgesi’nde enflasyonun yüzde 7,5 seviyesine çıkmasının ardından popülerliğini kanıtlayabilir.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk