Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Dolandırıcı Martin Shkreli’den Do Kwon’a mesaj: “Hapisten kötü şeyler de var”

Hakkında belgesel çekilen dolandırıcı Martin Shkreli, Güney Kore’nin peşinde olduğu Do Kwon’la aynı podcast’te buluştu.

9 Kasım 2022 11:29

Güncellenme: 9 Kasım 2022 13:58

Dolandırıcılık yaptığı için hapis yatan Martin Shkreli, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’a bir mesaj göndererek, “Hapishanede geçirilen zamandan daha kötü şeyler de var” dedi.


Hakkında ‘Pharma Bro’ adlı bir belgesel çekilen Shkreli, UpOnly adlı kripto podcast’inin yayını sırasında Kwon ve podcast sunucularının konuşmalarına katıldı. Bu sırada programda Binance’in FTX’i satın alması üzerine konuşuluyordu.


Menkul kıymet dolandırıcılığı nedeniyle dört yıl hapis yatıktan sonra Mayıs ayında özgürlüğüne kavuşan Shkreli, Terra stabil coin’inin fiyatını manipüle etmek gibi birden çok yasa dışı faaliyette bulunduğu iddiasıyla Güney Kore'nin peşinde olduğu Kwon’a, “Hapishane çok kötü. Ancak dünyadaki en kötü şey değil” dedi.


Shkreli ayrıca, “Umarım senin başına gelmez ama eğer olursa da endişelenmene gerek yok. Hapse girmek o kadar da kötü değil” diye konuştu.


Bunun yanında Shkreli, aynı tavsiyeyi bir zamanlar kripto sektörünün sevgilisi olan FTX krucusu Sam Bankman-Fried için de verdi ve şöyle devam etti, “FTX, Aptos ve Sui ile olan anlaşmaların yönetiminde dikkatsizdi. Bankaların bunu yapmamasının bir sebebi var. Aylar içinde finansal yardım yapan birinden finansal yardıma muhtaç olan birine dönüşmek gerçekten komik.”  


Eğer bir imparatorluk kurduysanız ve insanların parasını alıp geri vermiyorsanız bu savcılar için yeterli bir sebeptir” diyen Shkreli, kripto sektöründen çok fazla kişinin hapse girmesinden ve girecek olmasından dolayı üzüntülü olduğunu da dile getirdi. Shkreli, “Bu daha başlangıç. Bu, büyük bir kulüp olacak” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Uyum ve Regülasyon Ekibimizi Bütün Operasyondan Bağımsız İnşa Ediyoruz”

27 Şubat 2024 12:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk