Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Dfinity, Karbon Kredisinden İlham Alan Bir Teknoloji Geliştiriyor

Vakıf, karbon kredisi piyasasından ilham alan Gönüllü Geri Dönüşüm Kredileri (VRC) standardını tanıtan yönetim danışmanlığı şirketi Roland Berger ile birlikte çalışıyor.

16 Ekim 2023 09:41

Güncellenme: 16 Ekim 2023 10:18

Internet Computer (ICP) blok zincirine katkıda bulunan Dfinity Foundation, geri dönüşüm faaliyetlerini teşvik edecek küresel bir standart belirlemeye yönelik bir teknoloji geliştiriyor.


İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen vakıf, karbon kredisi piyasasından esinlenerek Gönüllü Geri Dönüşüm Kredileri (VRC) standardını tanıtan yönetim danışmanlığı şirketi Roland Berger ile birlikte çalışıyor.


Firma yaptığı açıklamada, VRC girişiminin iklim değişikliğine katkıda bulunan atık yönetimi sektörüyle ilgili küresel sorunları ele almayı amaçladığını belirtti. Bir yılda üretilen 2 milyar ton kentsel katı atığındaki geri dönüşüm oranının küresel plastik atıklar için yüzde 10'dan az olduğunu da sözlerine ekledi.


Dfinity, geri dönüşümcüler, atık üreticileri vb. tarafından izlenebilen geri dönüşüm kredilerinin satın alınması, satılması ve ticareti için Internet Computer üzerinde bir ürün oluşturacak.


Açıklamaya göre Roland Berger, "geri dönüşüm kredilerinin ve işlemlerinin şeffaf, denetlenebilir ve güvenli bir kaydını" garanti eden merkeziyetsiz blok zinciri teknolojisini, başarıya giden yolda "kritik öneme sahip temel bir unsur" olarak görüyor.


Daha Fazla Oku

    geri dönüşümInternet Computerdfinity

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum Tabanlı Alan Adı Protokolü ENS Kendi Layer-2'sini Geliştirmeyi Planlıyor

28 Mayıs 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk