Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Degen Chain’in Hacmi Arttıkça Ağ Üzerindeki Memecoin’ler Yükseliyor

Degen Chain, Ethereum layer-2 ağı Base’in üzerinde yer alıyor.

1 Nisan 2024 13:24

Güncellenme: 1 Nisan 2024 13:38

Solana’dan Base’e kadar memecoin’lerin kaydettiği yükseliş, Base’in üzerinde geliştirilen layer-3 blok zinciri Degen Chain’de de aynı ivmeyi yakaladı.


Verilere göre, henüz dört gündür faaliyette olan ağ son 24 saat içerisinde 272 binden fazla işlem ile 100 milyon dolarlık hacme ulaştı. On-chain analistler, perşembe gününden bu yana ağ üzerinde 7.500'den fazla sözleşme ve 2.300 token'ın satıldığını söylüyor.Degen Chain’in hacim açısından en büyük token’ı Degen Swap (DSWAP), bu sabah itibarıyla 14 milyon doların biraz üzerinde değere sahip. Degen Pepe (DPEPE) 23 milyon dolar ile daha yüksek bir değerlemeye sahip olsa da memecoin olmanın doğası sebebiyle aynı önemi görmüyor.DEGEN, perşembe günkü 1 sent seviyesinden %500'den fazla artarak şu anda 6 sentten işlem görüyor.


Layer-3 nedir?

Degen Chain, DEGEN token için özel olarak oluşturulmuş bir layer-3 ağıdır. Nispeten yeni bir gelişme olan layer-3 ağları, layer-2 protokollerinin üzerine inşa edilmiş, özelleştirilebilir ve uygulamaya özel blok zincirleridir. Layer-2'ler, işlemleri temel sistemden daha hızlı ve daha ucuza gerçekleştirebilen, Ethereum veya Solana gibi bir layer-1 blok zincirleri üzerine inşa edilen ağlardır.


Layer-3 ağlarının arkasındaki genel fikir, görevleri hızlı ve doğrulanabilir bir şekilde tamamlayabilen bir blok zincirine sahip olmaktır. Bu görevler, ödemelerden oyun işlemlerine kadar geniş bir kapsama sahiptir.


Daha Fazla Oku

    degen chainlayer-3memecoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk