Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Teknoloji

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nden Web3 Oyunları Vurgusu

Türkiye gaming sektörünün ele alındığı T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Startups Watch tarafından hazırlanan raporda, Web3 tabanlı ve oyna-kazan modelini izleyen oyunlara atıfta bulunuluyor

19 Ekim 2022 18:52

Güncellenme: 20 Ekim 2022 00:42

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Startups Watch iş birliğiyle hazırlanan Türk Gaming Ekosistemi durum değerlendirme raporu sektöre ilişkin derin içgörüler sunarken, blokzincir temelli oyunlara da göz kırpıyor.


Türkiye gaming sektörünün şu ana dek aldığı yatırımların detaylı incelendiği raporun Zirveye Giden Yolculuk adlı bölümünde, 331 adet stüdyoyla İstanbul’un Londra’nın ardından dünyada ikinci sırada yer aldığı görülüyor.


"Hyper-casual'in ötesine geçilmeli, Web3 tabanlı oyunlar keşfedilmeli"


2022 yılının ilk yarısında Türkiye’deki oyun stüdyolarının risk sermaye fonlarından toplamda 333 milyon dolarlık yatırım topladığına dikkat çekilen raporda “ABD ve Çin’in öncülüğünü üstlendiği dünya gaming ekosisteminde Türkiye’nin zirveye çıkabilmesi için önünde uzun bir yol var. Türk gaming ekosistemi daha fazla deneyim kazanıp, daha çok sayıda başarı hikayelerine imza attığı müddetçe dönüşüme uğrayacaktır. Bu, Türk gaming ekosisteminin yeni oyun şirketlerinin satın alımıyla büyüyerek olgunlaşmasına yol açabilir ve bazı gaming startup’larının halka açılacağına tanık olabiliriz” ifadeleri yer alıyor.


Raporun ilgili bölümünün bir sonraki devam paragrafında ise uyarı niteliğinde addedilebilecek ifadeler dikkat çekiyor: “Türk gaming ekosisteminin bunu başarabilmesi için hyper-casual oyun kategorisinin ötesine erişmesi, halihazırda gelişmekte olan oyna-kazan gibi Web3 tabanlı oyunların yer aldığı yeni modelleri keşfetmesi gerekiyor.”Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk