Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Blokzincir Hackathonu Çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç Twitter hesabından yaptığı açıklamada, blokzincir hackathon’u hakkında çağrısını yineledi

6 Ekim 2022 17:28

Güncellenme: 6 Ekim 2022 18:39

Ofis tarafından yapılan açıklamada “blokzincir becerileriyle Edevlet kapısı hizmetlerine dijital ve yenilikçi çözümler geliştirilmesinin beklendiği” ifade edilmişti. Koç, Digiathon adındaki hackathon’u her yıl farklı temalarla gerçekleştirerek geleneksel hale getirmek istediklerini söylüyor.


“Bu projedeki en büyük unsurlardan biri Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi lokalinde oluşturacağımız test ağı. Avalanche teknolojisinden yararlanacağımız bu test ağı ilk olarak Digiathon 2022 yarışmacılar tarafından kullanılacak. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra bu test ağını kamu ve üniversiteler başta olmak üzere kademe kademe tüm vatandaşların kullanımına sunacağız” diye konuşuyor Koç.


Blokzincir konusunda kendisini geliştirmek isteyen ve proje üretmek isteyen tüm vatandaşların ücretsiz bir şekilde bu test ağından faydalanabileceğini söylüyor Koç: “Yerli, milli ve global ürünler üretmeyi hedeflediğimiz milli teknoloji hamlesine büyük katkı sunacak bu projemizde güzel sonuçlar elde etmeyi hedefliyoruz.”


Hackathon için son başvuru tarihi ise 14 Ekim 2022.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Siber Hamle: Coinbase, Meta, Ripple Siber Dolandırıcılıklarla Savaşmak için Güçlerini Birleştiriyor

7 Haziran 2024 14:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk