Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Core Scientific, Günlük Bitcoin Madenciliği Üretimini Raporlamaya Başladı

Bitcoin Madenciliği Şirketi Core Scientific, Günlük Bitcoin Madenciliği Üretimini Raporlamaya Başladı

19 Nisan 2022 08:56

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:04

Dünyanın halka açık en büyük bitcoin madenciliği şirketi durumundaki Core Scientific, hissedarlarına ve diğer paydaşlarına yönelik şeffaflığı artırmak amacıyla günlük üretim rakamlarını web sitesinde raporlamaya başladığını açıkladı.


Günlük rakam, konuyla ilgili şeffaflığı artırmak amacıyla Core Scientific’in sayfasında her gün saat 12.00'de güncellenecek.


Core Scientific CEO’su Mike Levitt rakamın sektördeki en önemli performans ölçütlerinden biri olduğunu söylerken şirketin kurucu ortağı ve eş başkanı Darin Feinstein ise şirketlerinin günlük olarak çıkardığı bitcoin miktarını bildiren ilk halka açık madencilik şirketi olduğunu belirtti.


Şirket, Pazar günü 36,8 bitcoin (yaklaşık 1,5 milyon dolar) çıkardığını web sayfasından duyurmuştu.


Borsaya kote bitcoin madenciliği firmaları, genellikle, çıkarılan toplam veya günlük ortalama bitcoinin yanı sıra hash oranı ve kripto gibi aylık rakamları bildiriyorlar. Core Scientific ise üretim rakamları dışında herhangi bir günlük ölçüm yayınlamayı planladığını belirtmedi.


Core Scientific, günlük rakamları paylaşırken blockchain teknoloji firması Blockstream ve Jack Dorsey'in ödeme şirketi Block, madencilik operasyonları hakkında çok daha fazla bilgi vermeyi planlıyor. 


İki kurum da güneş panelleriyle ve Tesla pilleriyle çalışan küçük bir bitcoin madeninin, sitenin enerji tüketimi ve hash oranı da dahil olmak üzere bir panoda gerçek zamanlı verileri açıklayacağını duyurdu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Trump, Solana ETF’leri ve SOL Yükselişini Mümkün Kılabilir

27 Haziran 2024 18:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk