Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Consensus 2023: Web3 Anı Yaşıyor

Consensus 2023 panelinde marka ve kullanıcıların Web3’e geçişi değerlendirildi ve ABD’deki düzenleyici sorununa değinildi.

26 Nisan 2023 20:23

Güncellenme: 26 Nisan 2023 22:43

Reddit, Starbucks, Nike, Adidas, PepsiCo gibi yüzlerce marka müşteri ilişkilerini geliştirmek adına Web3 ekosistemine adım atıyor. CoinDesk muhabiri Cam Thompson moderatörlüğünde yapılan "Here Comes Everybody: Web3 Is Having Its Moment" adlı panele Serotonin CEO’su Amanda Cassat, PepsiCo’dan Kate Brady ve Opensea’den Shiva Rajaraman katıldı. Katılımcılar; Web3’e neden geçildiği, geçişin önemi, bu geçişte dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler hakkında konuşmak için bir araya geldiler. Üçlü, Avrupa’nın yeni MiCA yasasından ve ABD’deki düzenleyici sorunlarından da bahsetti.


Panelde öne çıkan bazı noktalar:


  • Web3’ün değerini ve önemini anlamak bunları insanlara aktarma konusunda kilit rol oynuyor. Belirsiz olan şey doğal olarak korkuya da yol açacağı için bunu insanlara aktarırken sade bir dil kullanmak ve anladıklarından emin olmamız gerekiyor. NFT kelimesinin başlangıçta digital collectibles olarak kullanılmasını buna örnek verebiliriz. İnsanlara bunun korkunç olmadığını aksine eğlenceli olduğunu göstermek Web3’ün benimsenmesi sürecine katkı sağlayacaktır.

  • Web3’e ihtiyaç duyulmasının sebebi temelde insanların artık insanların etkileşim kurmak ve sürece dahil olmak istemesinden kaynaklanıyor.

  • İnsanları Web3’e dahil olmasını ve orada kalmalarını sağlamanın yolu, kontrolü bir bakıma onlara vermekten geçiyor. Buna ek olarak loyalty programs ve sahiplik sağlamak onları bu ekosisteme çekiyor. Onları ekosistemde tutmak için ödül sistemi kilit bir role sahip.

  • Şirketlerin Web3’e geçerken öncelikle kitlesini tanıyıp neye ihtiyaçları olup olmadığını tespit etmesi ve kesinlikle Web3 native’leriyle iş birliği yapması önem arz ediyor.

  • Düzenleyici konusunda bir netliğin olmaması herkes için büyük bir dezavantaj. Avrupa’nın MiCA yasasıyla yaptığı gibi bizim de bu konuda çabalamamız ve hepimiz için en iyi koşulları sağlayacak bir ortam yaratmamız gerekiyor. En iyi düzenlemeyi almak bizi sadece doğru yola yönlendirecektir.

Daha Fazla Oku

    web3MİCAConsensus 2023

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk