Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Consensus 2023: Nasıl Yapmalı?

Web3, fikri mülkiyet, teknoloji ve finansal değişim süreci gündemin ana maddelerini oluşturuyor.

26 Nisan 2023 21:28

Güncellenme: 26 Nisan 2023 22:47

Twitter'da süren kargaşa, Web3 ve metaverse alanındaki projelerin  artışı, bir konuyu ve tartışmaları yeniden gündeme taşıyor. Ancak ana akım internet platformalarına olan bağımlılık halimizi aşabilmek için veri hakları ve dijital sosyal ağlar için yeni bir yapılanmaya ihtiyaç olduğu muhakkak. MeWe başkanı ve CEO’su Jeffrey Edell, Harward Üniversitesi’nden Patrick Murck ve Amplica Labs’in başkanı Braxton Woodham, Web3 Vakfı İletişim ve Ortaklıklar Direktörü Ursula O'Kuinghttons’ın moderatörlüğünde Consensus 2023 kapsamında gerçekleştirilen Merkeziyetsiz Sosyal Ağlar ve Veri Hakları ile Web3'ün Temelini Atmak oturumunda bu mimarinin nasıl sonuçlanacağıyla ilgili vizyonlarını paylaştı.


Jeffrey Edell

Web 3 dünyası, normal kullanıcılar tarafından pek iyi anlaşılmıyor. Bu bir tür Hollywood ve sosyal medya söz konusu olduğunda ezoterik bir şey. Ve

buna ek olarak, çok zorlayıcı. Çünkü bu alanda yapmaya çalıştığımız şey ilk kez ve bilinmeyen bir yere doğru gidiş.

İnsanları buraya doğru yönlendirin, göç ettirin. Onları bunu yapmaya teşvik etmelisiniz. Çünkü orada düşündükleri faydaların tamamı mevcut.

Yani bir yolculuktayız. Bunun gerçekten çok açık olduğunu düşünüyoruz. Ve bu gerçekten kritik bir ilk adım çünkü aya ilk adım da böyle atılmıştı.

Milyonlarca kullanıcıyı, bu durumda ilk buraya dahil etmek ve ilerlemek kulağa çok hoş geliyor.


Patrick Murck

Bilgi ile ilgili sahip olduğun hak nedir? Mülkiyet ilgin nedir?

Mülkiyet hakkın bu verilerin herhangi birinde var mı? Sen de değil Facebook'ta var, o senin değil.

Facebook'un sizin hakkınızda oluşturdukları veriler üzerinde bir mülkiyet hakkı var.  Ama senin yok. Facebook'a kaydolduğunuzda anlaşma budur.

Tıpkı tüm teknolojik ortamlara dahil olurken yaşandığı gibi.

Ve bunların hepsi açıkça önemli bir değere sahip.

 Belli bir fiyata alınabilir mi? Belki evet. kendi kişisel verilerinizi almaya biraz hakkınız olsaydı bunları gerçekten etkili bir şekilde pazarlayamaz veya paraya çeviremezdi. Braxton Woodham

Blok zinciri alanının çoğunda olduğu gibi belirteç modellerinde de yenilikler yapılıyor.

Değişim ilk olarak finansal hizmetlerde başladı ve bu yüzden düzenleyici bakış açısı bu tarafa yöneldi.

Ancak bu alanda bir şeyin menkul kıymet mi, emtia mı, ya da benzer başka bir şey mi olup olmadığıyla ilgili bitmeyen konuşmalar ve görüşmeler yapılıyor. 

Sanırım inşa edilecek birkaç şeyi daha önce söylemiştik. Bunların başında da kesinlikle DeFi geliyor.


 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget, yeni broker programıyla toplulukları güçlendiriyor

7 Haziran 2023 16:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk