Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Consensus 2023: Blok Zinciri Ödemelerinin Geleceği: Pratik Zorluklar ve Fırsatlar

Consensus 2023 kapsamındaki Blok Zinciri Ödemelerinin Geleceği: Pratik Zorluklar ve Fırsatlar oturumunda blok zinciri teknolojisinin zorlukları ve ortaya çıkardığı fırsatlar ele alındı.

28 Nisan 2023 07:57

Güncellenme: 28 Nisan 2023 08:23

Blok zinciri teknolojisinin yükselişi, ödeme sistemleri için yeni olanaklar açtı. Bununla birlikte, farklı blok zinciri ağları ve ödeme sağlayıcılarının ortaya çıkmasıyla birlikte, Web3'te ödemeleri pratikte uygulamak ve iş operasyonlarını optimize etmekle gelen zorlukları ve fırsatları belirlemek önemlidir. 


CoinDesk'in düzenlediği Consensus 2023 kapsamında gerçekleştirilen Blok Zinciri Ödemelerinin Geleceği: Pratik Zorluklar ve Fırsatlar oturumunda Ava Labs'ten İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Nahas, Ripple'dan Kurumsal Strateji ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emi Yoshikawa, Swirds Labs CRO ve COO'su Eric Piscini, Nuvei'den Kıdemli Başkan Yardımcısı, Küresel Dijital Varlıklar Başkanı Jan Lorenc oderatörlüğünde blok zinciri ödemelerinin geleceğini tartışıyor.


John Nahas, blok zinciri ödemelerinin mevcut benimsenmesi ile faydalarını ve zorluklarını gerçekten anlamak için 45 farklı ülkede yaklaşık 300 ödeme uzmanıyla anket yaptık. Ve gerçekten cesaret verici olan, yanıt verenlerin yüzde 100'ünün ödemelerde blok zinciri ve kripto kullanmanın kesinlikle faydalı olduğuna inanmaları. Ankete katılanların yüzde 97'si, blok zinciri ve kripto paranın önümüzdeki üç yıl içinde ödemeyi dönüştürmede önemli bir rol oynayacağına inandıklarını söyledi.


Emi Yoshikawa, “Müşterilerimizle ve olası müşteri adaylarımızla konuştuğumuzda, ödemelerde blok zinciri ve kriptodan yararlanmaya gerçekten hevesliler, ancak düzenleyici netlik eksikliği nedeniyle kenarda oturuyorlar. Bu yüzden bunun endüstri için büyük bir eksiklik olduğunu hissediyorum. Blok zinciri ve kriptonun çevresel etkisine dair artış gösteren kesin bir farkındalık söz konusu. Tüketicilerin yaklaşık yüzde 80'ini hangi dijital varlıkları kullanacaklarını seçerken çevresel etkiyi gerçekten önemsiyor” dedi.


Eric Piscini, “Sektöre bağlanarak sektörü değiştireceğiz. Böyle düşünüyoruz. Eğer biliyorsanız, Hedera'nın çok çok düşük bir işlem ücreti var ve bu tahmin edilebilir bir işlem ücreti. Hedera'daki işlem ücreti her zaman aynı olacak ve her zaman dolar cinsinden olacak, bu nedenle ödeme açısından bunun gerçekten iyi bir platform olduğuna inanıyoruz, çünkü işlem ücretinin bugün, yarın hatta 10 yıl sonra bile aynı kaldığını bilmek mutluluk verici bir durum yaratır” ifadelerini kullandı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk