Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

CoinDesk Türkiye’den Yeni Bir Podcast Serisi Daha: DAOTalks

Yeni iş modelleri DAOTalks'ta konuşulacak

2 Haziran 2022 18:21

Güncellenme: 3 Haziran 2022 12:18

Merkezi olmayan otonom organizasyonlar, yarattığı imkanlar ve global etkileri CoinDesk Türkiye’nin DAOTalks podcast serisinde konuşulacak. Dijital yönetişim ve merkezsiz finansla ilgili merak edilen sorular DAOTalks'ta yanıt bulacak. 


Blockchain mümkün kıldığı yepyeni işletme ve topluluk yapılarını, iş dünyasına ve ekonomiye etkilerinin masaya yatırıldığı DAOTalks ilk üç bölümü ile yayına başladı.


Organizasyonel Davranış, Dijital yönetişim gibi alanlarda önemli çalışmaları ile tanınan Hale Cide Demir'in moderatörlüğünde Yıldız Ventures'un katkıları ile hazırlanan DAOTalks, merkezsiz finans alanındaki önemli isimleri ağırlamaya devam edecek.  


İlk üç bölümü ile yayına başlayan DAOTalks'un ilk bölümünde Hale Cide Demir Ekonomi Gazetecisi Erkan Öz'ü konuk ediyor. 'DAO - Global Ekonomi Etkisi' başlıklı bu bölümde, DAO'yu doğuran global etkiler, DAO'lar aracılığı ile ekonomiyi değiştirecek dinamikler ile DAC'lar hakkında merak edilenler yanıt buluyor. 


DAOTalks'un ikinci bölümünde ise Demir, Blockhain girişimcisi Cemil Şinasi Türün ile DAO felsefesinin web3 iş modelleri, metaverse ve gelecekteki mülkiyet kavramına olan etkisini değerlendiriyor. 


Serinin yayındaki en yeni bölümü 'Dünyadan DAO Örnekleri'nde ise, akademisyen Doruk İşmen DAO'ların nasıl çalıştığını CityDAO, LinksDAO, LunaDAO gibi öncü örnekler üzerinden değerlendiriyor. 


DAOTalks'un tüm bölümlerini CoinDesk Türkiye podcast sayfasından dinleyebilirsiniz.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk