Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Coinbase, Apple'ın App Store Politikaları Nedeniyle Mobil NFT Transferlerini Devre Dışı Bıraktı

Coinbase, Apple'ın NFT transferinde kullanılan gas ücretleri üzerinden yüzde 30 vergi ödemesini istediğini açıkladı.

2 Aralık 2022 09:17

Güncellenme: 2 Aralık 2022 11:46

Kripto borsası Coinbase, uygulama içi satın alma politikasıyla ilgili olarak Apple’la ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle iOS cüzdan uygulamasında NFT transferlerini devre dışı bıraktı.


Konuyu Twitter’dan paylaşan borsa, Apple'ın, gas ücretlerinin Apple yazılımı kullanılarak ödenmesini istediğini ancak bu durumda gas ücretlerinin Apple'ın yüzde 30 oranındaki uygulama vergisine tabi olacağını belirtirken, “NFT'lerin ve blok zincirlerin çalışma mantığını anlayan herkes için bu mümkün değil. Apple'ın Uygulama İçi Satın Alma sistemi kriptoyu desteklemiyor, bu yüzden uyum sağlayamadık” ifadelerini kullandı.Bu anlaşmazlık, Apple ile NFT topluluğu arasında aylardır süren tartışmanın son noktası durumunda. Apple, geçtiğimiz Ekim ayında OpenSea benzeri pazar yerlerinin mobil uygulamasına NFT ticareti hizmeti vermesine engel olan yüzde 30 App Store ücretinden NFT ticaretini muaf tutmayı kesin bir dille reddetmişti.


Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewel , Apple’in kararına karşılık olarak paylaştığı Twitter mesajında, “Birisi takip edilemeyecek kurallar koyduğunda, nedenini sormalısınız” ifadesini kullandı.


Coinbase ile Apple arasındaki çekişme, Twitter’ın sahibi Elon Musk'ın yüzde 30 oranındaki uygulama içi ücret politikasını eleştirmesi ve Musk’ın, Apple'ın Twitter'ı uygulama mağazasından kaldırmakla tehdit ettiğini söylemesiyle başlamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Acun Ilıcalı'nın Futbol Takımına Sponsor Olan Kripto Borsasının Sahibi Tutuklandı

29 Kasım 2023 16:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk