Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Citi: Ethereum'un Birleşmesinin Blockchain için Birkaç Sonucu Olacak

Banka, Ethereum'un muhtemelen yakma mekanizması korunurken token ihracı azaldıkça deflasyonist hale geleceğini söyledi.

5 Ağustos 2022 14:30

Güncellenme: 8 Ağustos 2022 09:00

Citi, yayınladığı bir araştırma raporunda, Ethereum blockchainin planlanan birleşmesi’nin onu bir İş Kanıtı (PoW) sisteminden daha çevre dostu bir Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına geçmesinin sonuçları olacağını söyledi.

 

Banka, bunların arasında daha düşük enerji yoğunluğu, deflasyonist bir varlığa geçiş ve "parçalama yoluyla daha ölçeklenebilir bir geleceğe yönelik potansiyel bir yol haritası" olduğunu söyledi.

 

Rapora göre, ağ için planlanan beş yükseltmeden ilki olan Birleşme, block sürelerini azaltarak işlem hızlarını yalnızca %10 artırabilir. Bununla birlikte, ağ için bir sonraki planlanan yükseltme olan "Dalgalanma" nın yolunu açıyor ve blockchain’e saniyede 100,000 işlem (TPS) yeteneği getirmeyi vaat ediyor.

 

Birleşme, block süresinin 13'ten 12 saniyeye düşeceği anlamına geliyor ve bu ücretlerde küçük bir düşüşe ve hızdaki artışlara neden olabilir.

 

Citi, PoW'dan geçiş yapmanın genel ihracı yılda %4.2 oranında azaltacağını ve ether (ETH) sonunda deflasyonist hale geldiğinde, bunun tokenın bir değer deposu olarak durumunu iyileştirebileceğini söyledi.

 

Banka, PoS'a geçişin ETH'yi nakit akışlarıyla "getiri sağlayan bir varlığa" dönüştürdüğünü ve bunun ağ için bir gelir biçimi olarak yorumlanabileceğini söyledi. Banka, potansiyel nakit akışlarına sahip olmanın, şu anda blockchain için mevcut olmayan bir dizi değerleme yönteminin kullanılmasına izin vereceğini de sözlerine ekledi.

 

Ethereum hem verim taşıyan hem de deflasyonist olacağından, en yüksek verime sahip blockchain olma olasılığı oldukça düşük. Raporda, "gelişmiş değer özellikleri deposu" göz önüne alındığında, artan miktarda toplam değer kilitli (TVL) güvenliğinin sağlandığı ve işlem gördüğü yer olma ihtimalinin daha yüksek olduğu belirtildi.

 

Birleşme sonrası ETH'nin nispeten verimli enerji ve çevre dostu bir kripto varlığı olarak görülebileceği öngörülüyor. Enerji harcamalarının %99.95 oranında azalması bekleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk