Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Çin’in Metaverse Ekonomisi 4 Triyon Dolara Ulaşabilir

JPMorgan’ın araştırması metaverse’ün Çin ekonomisi üzerindeki etkilerini öne çıkarıyor. Araştırmaya göre Çin'in metaverse ekonomisi 4 trilyon dolara ulaşabilir.

15 Eylül 2022 16:37

Güncellenme: 16 Eylül 2022 00:19

JPMorgan’ın araştırmasına göre metaverse’ün Çin üzerinde derin etkileri olacak. Oyun, reklam, e-ticaret metaverse’den ciddi şekilde etkilenecek.


Araştırmaya göre, dijital dünya farklı iş modelleriyle daha gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunacak. Bu da kullanıcı penetrasyonunu ve kullanıcı başına elde edilen geliri arttıracak. Bankanın oluşturduğu bir senaryoya göre metaverse’ün etkisiyle Çin’in online oyun sektörü 44 milyar dolardan 131 milyar dolara çıkabilir.  


Banka araştırmasında “Metaverse uzun vadede her şeyi dijitalleştirebilir” diyor ve fiziksel ürün ve hizmetlerin dijitale dönüştürülmesiyle Çin’de toplam adreslenebilir pazarın 4 trilyon doları bulabileceği tahmin ediliyor.


Daniel Chen liderliğindeki analistler dijital dünyanın internette geçirilen zamanı iki katına çıkarabileceğini bu nedenle internet sağlayıcı şirketlerin de çok iyi sonuçlar alabileceği belirtiyor. Analistlerin tahminlerine göre metaverse içindeki yazılım ve ticari hizmetler için toplam adreslenebilir pazar 27 milyar doları bulabilir.


Öte yandan metaverse’ün gelişiminin teknoloji, medya ve telekom ekosisteminde önemli etkileri olması bekleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk