Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Teknoloji

Çin, İlk Ulusal "Dijital Varlık" Pazar Yerini Başlatacak

Dijital varlıkların ticareti, sıkı düzenlenmiş pazar yerlerinde popüler olsa da, bu hamle ülkenin NFT’lerle ilk resmi yakınlaşması durumunda.

29 Aralık 2022 08:57

Güncellenme: 29 Aralık 2022 09:02

Çin, ülkenin kripto paralarla ilgili kötü şöhrete sahip düzenlemelerine rağmen, devlet destekli ilk NFT pazar yerini başlatıyor.


Pazar yerinin açılış töreni, ülkenin başkenti Pekin'de 1 Ocak'ta gerçekleştirilecek. 


Çin devlet medya kuruluşu China Daily’nin konuyla ilgili raporuna göre, pazar yeri, devlet destekli China Technology Exchange and Art Exhibitions China ve özel bir şirket olan Huban Digital tarafından yönetilecek.


"Çin Dijital Varlık Ticaret Platformu" olarak adlandırılan pazar yeri, dijital telif hakları ve mülkiyet hakları ile koleksiyon ürünlerinin ticaretini de gerçekleştirecek.


Rapora göre, platformun üzerine kurulduğu zincire “Çin Kültürel Koruma Zinciri” adı veriliyor.


NFT'ler, son iki yılda Çinli tüccarlar arasında çok popüler oldu ancak bu durum dünyanın diğer kısmıyla aynı şekilde yürümedi. Çin'deki NFT'ler, ülke yasaları gereğince kripto para birimiyle alınıp satılamıyor ve NFT olarak değil dijital koleksiyon olarak adlandırılıyor.


Ülkede, dijital sanat eserleri, açık platformlar yerine kapalı ve sıkı denetlenen platformlarda da alınıp satılabiliyor. Aralık ayının başında bir Çin mahkemesinin, dijital varlıkların da e-ticaret sitelerinde satılan ürünlerle benzer mülkiyet haklarına sahip olduğuna  karar vermesi bir dönüm noktası olarak adlandırıldı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk