Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Chainlink Fiyat Akışları Polkadot Tabanlı Moonbeam'de Yayında

Oracle uygulaması Chainlink, artık Polkadot'taki en aktif merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosistemini destekliyor.

15 Haziran 2022 17:29

Güncellenme: 15 Haziran 2022 20:13


Polkadot'ta çok zincirli uygulamalar için önemli bir hedef olan Moonbeam, akıllı sözleşme platformuna Chainlink Price Feeds'i entegre etti.


Akıllı sözleşme platformu olarak çalışan Moonbeam, Relay Chain ile entegre olacak. Polkadot'un ana blok zincirinin yanı sıra Polkadot ağında çalışan ve “parachains” olarak adlandırılan diğer bağımsız blok zincirleriyle de çalışacak.


Chainlink'in fiyat beslemeleri, geliştiricilerin birçok borsadan toplu fiyat bilgilerini güvenilir bir şekilde temin etmesine yardımcı olarak fiyat doğruluğunu sağlamaya katkı sunacak. Entegrasyon ile geliştiriciler, Moonbeam ağında başlatmak için daha da karmaşık merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturabilecek.


Chainlink Labs küresel ortaklık başkanı Niki Ariyasinghe bir mesajda, "Fiyat Akışları, Moonbeam'in geliştirici altyapısının kritik bir bileşenini tamamlıyor ve bu, gelecekteki DeFi ürünlerinin geliştirilmesine imkan tanıyacak" dedi.


Oracle'ın Chainlink protokolü gibi uygulamalar, verileri bir blok zincirinin dışından içeri alarak, verilerin doğrulanabilir ve hatasız olmasını sağlayan üçüncü taraf hizmetleri olarak çalışıyor. Blok zincirleri ve blok zinciri tabanlı uygulamalar değişmez veri depoları olarak işlev görebildiğinden, ancak giriş verilerinin doğruluğunu bağımsız olarak doğrulayamadığından böyle bir hizmete ihtiyaç duyuluyor.


Öte yandan Moonbeam Network'ün kurucusu Derek Yoo, CoinDesk'e gönderdiği Telegram mesajında, Chainlink entegrasyonunun Moonbeam topluluğu tarafından aranan bir özellik olduğunu belirtti.


Chainlink'i "güvenilir bir kehanet hizmeti" olarak niteleyen Yoo, "Chainlink, topluluğumuzdan en çok istenen özellikti ve yerinde entegrasyonla, DeFi ve diğer kullanım durumlarını oluşturan geliştiriciler için yüzey artık daha pürüzsüz" dedi.DOT dahil olmak üzere Polkadot ekosisteminde bulunan çok çeşitli tokenlerden fiyat verileriyle borç verme ve borç almayı sağlamak için Chainlink Fiyat Beslemelerini kullanan Moonbeam'de teminatlandırılmış bir borç verme protokolü olan Moonwell Artemis de Halihazırda Chainlink'i kullanan Moonbeam tabanlı protokoller arasında yer alıyor.


Moonbeam geliştiricileri, Moonbeam'in geliştirici belgeleri aracılığıyla Polkadot'ta Chainlink Price Feeds ile bugünden itibaren başlayabileceğini belirtti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk