Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Chainalysis Kripto Suçlarda Parayı Takip Etmeye Yarayacak Bir Görselleştirme Ürünü Duyurdu

Şirketin bilim üst yöneticisi Jacob Illum “olan bitenin tüm hikayesini anlatacak bir araştırma yapabilirsiniz” diyor.

19 Mayıs 2022 11:18

Güncellenme: 27 Mayıs 2022 15:44

Chainalysis, soruşturma yürütenlerin kripto suçlarda “parayı takip etmelerini” sağlayacak yeni bir zincir üstünde çalışan görselleştirme aracını piyasaya sunduğunu açıkladı. 


Storyline adlı bu yeni analitik yazılım DeFi dünyasının önemli bileşenlerinden olan akıllı sözleşmeler ile NFT’leri bir araya getiriyor. Chainalysis’e göre hırsızlar bu yıl DeFi protokollerinden 1,5 milyar dolarlık varlığı çalmayı başardı. Storyline, bu eğilimle mücadele etme sürecinde soruşturmacılara basit, zamana dayalı bir görselleştirme aracı sunarak paranın izini sürmeye imkan sağlıyor. 


18 Mayıs’ta New York’da gerçekleşen Chainalysis LINK konferansında bir sunum yapan şirketin bilim süt yöneticisi Jacob Illum bir Bored Ape NFT hırsızlığına dair işlem izlerinin stabil coinler, zincir geçişleri ve borsalar üzerinden nasıl izlenebildiğini ve belirli şüphelilerin nasıl ortaya çıkarılabildiğini gösterdi. 


Illum, “Neler olup bittiğine dair hikâyenin taamını anlatan bütüncül bir soruşturma yürütebilirsiniz” diyordu. 


Bu yazılım Chainalysis’in soruşturmacılar tarafından kullanılan pahalı araştırma platformuna bir diğer araç ekliyor. Konferanstaki katılımcıların çoğunun federal makamlardan ve büyük bankalardan temsilciler olması konunun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk