Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Cardano Geliştiricileri Programdaki Hataları Gerekçe Göstererek ‘Vasil’ Güncellemesini Erteledi

Ortaya çıkan yedi hata nedeniyle hard fork’un tamamlanmaması planlanan güncellemede gecikmeye neden oldu.

21 Haziran 2022 14:22

Güncellenme: 21 Haziran 2022 15:00

Cardano’nun geliştirme laboratuvarı Input Output (IOG) ekibi Salı günü yaptığı açıklamada, 20 haziranda Cardano test ağında planlanan ‘Vasil’ hard fork’un teknik hataları nedeniyle ertelediğini söyledi.

 

Cardano’daki ölçeklendirme yeteneklerini arttıracak bir ağ yükseltmesi olan Vasil şimdi testnet’te haziran ayı sonlarında bir sürüm için planlanıyor. Hard fork blockchain’lerin yeni block’ları onayladığını ve ürettiğini gören bir ağ yükseltmesini ifade eder.

 

Geliştiriciler, IOG mühendislik ekibi ana çalışmayı tamamlamaya son derece yakın olduklarını, hard fork işini tamamlamak için hala bekleyen yedi hata olduğunu ve hiçbirinin şu anada zor olarak tanımlamıyor. Bazı değerlendirmelerden sonra, test için daha fazla tanımak için hard fork güncelleme teklifini bugün testnet’e göndermemeye karar verdiklerini açıkladı.

 

Geliştiriciler, her şeyin beklendiği gibi çalıştığını doğrulamak için birkaç önemli ögeye ihtiyaç duyduğunu ve bunun için birkaç güne daha gerek duyacaklarını belirtti. Bu da geliştiricileri ana ağ (mainnet) hard fork için daha önce belirlenen 29 haziran tarihinin gerisinde bırakıyor.

 

Cardano Testnet’i hard fork için son karar ekosistemin mekeziyetsiz uygulama geliştirici topluluğuna (dApp) danışılarak verilecek. Güncelleme yayınlanmadan önce gerekli kriterler, testteki sorunların giderilmesini, yazılım için kıyaslama testlerini yapmayı ve geniş geliştirici topluluğunu set çatallanmadan önce dApp’lerini yeniden test etmek için yeterli zamana izin vermeleri için bilgilendirmeyi içerir.

 

Fiyat verileri, gecikmenin yatırımcılar arasında herhangi bir olumsuz düşünceye neden olmadığını gösteriyor. Cardano’nun ADA token’ları son 24 saat içinde yüzde 5.6 arttı ve Bitcoin’in yüzde 3.9’luk artışından daha iyi performans gösterdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası WazirX’te 230 Milyon Dolarlık Şüpheli Para Çekme İşlemi Gerçekleşti

18 Temmuz 2024 11:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk