Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Teknoloji

BofA, Ethereum'un Pazar Konumunu Korumak İçin Ölçeklenebilirlik İyileştirmelerine İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Binance Smart Chain, Tron, Avalanche ve Solana, PoS fikir birliği mekanizmaları ve daha fazla ölçeklenebilirlik nedeniyle Ethereum'dan pazar payı aldı.

1 Ağustos 2022 14:47

Güncellenme: 1 Ağustos 2022 16:22

Ethereum blockchain’nin bir iş kanıtı (PoW) fikir birliği mekanizmasından hisse kanıtına (PoS) geçişi yakın görünüyor, Bank of America (BAC) geçen hafta bir araştırma raporunda bir Ethereum Vakfı üyesinin geçişin Eylül ayı ortalarında beklendiğini belirttiğini söyledi.

 

Raporda, blokchain için planlanan beş güncellemeden ilki olan Birleştirme, Ethereum'un mevcut yürütme katmanını bir PoS konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirecek.

 

Banka, "PoS, Ethereum'un enerji tüketimini % 99'un üzerinde azaltıyor, yatırımcıların ağ doğrulayıcıları olarak verim üretmeleri için giriş engellerini azaltıyor ve ETH'nin arz / talep dinamiklerini değiştiriyor" dedi.

 

Geçişin aynı zamanda planlanan yükseltmelerin ikincisi olan "Dalgalanma" nın öncüsü olarak da hareket ettiği dile getirildi. Bu, Ethereum'un verimini saniyede yaklaşık 15 işlemden (TPS) yaklaşık 100.000 TPS'ye çıkarmayı ve işlem ücretlerini azaltmayı hedefleyeceği belirtildi.

 

Banka, ölçeklenebilirlik iyileştirmeleri olmadan, Ethereum'un baskın blockchain işletim sistemi olarak kalmasının muhtemel olmadığını söyledi.

 

Bank of America, Binance Smart Chain (BSC), Tron, Avalanche ve Solana gibi yeni blockchainlerin, PoS fikir birliği mekanizmaları ve daha fazla ölçeklenebilirlik nedeniyle Ethereum'dan pazar payı aldığını ve bu özelliklerin "merkeziyetsiz uygulamaların Web 3 ekosistemi ortaya çıktıkça muhtemelen anahtar olacağını" belirtti.

 

Web3, büyük teknoloji şirketlerinden bireysel kullanıcılara güç kaydırmaya odaklanan yeni nesil interneti temsil ediyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Lider Kripto Para Borsası

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk