Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

BNB Chain 2023 Yol Haritasını Paylaştı

BNB Chain, doğrulayıcı sayısını üç kattan fazla artırarak 100'e çıkarmayı planlıyor .

15 Şubat 2023 14:52

Güncellenme: 15 Şubat 2023 14:57

İşlem hacmi ve günlük aktif kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük akıllı sözleşme blok zinciri olan BNB Chain, CoinDesk'le paylaşılan teknik yol haritasına göre, bu yıl performans, ölçeklenebilirlik, güvenlik, merkeziyetsizlik ve altyapı başlıklarında, kendi deyimiyle, önemli iyileştirmeler yapmayı planlıyor.


Değişiklikler arasında, Web3 uygulamalarında yapılan yükseltmeler, zincirde geliştiricilere ve kullanıcılara gerçek zamanlı teknik destek sağlayacak bir iletişim katmanı ve düzenleyici ve uyumluluk perspektiflerini gözeterek yeni gizlilik kullanım senaryolarını ortaya çıkaracak bir yöntem de bulunuyor.


BNB Chain'in büyümeden sorumlu direktörü Alvin Kan, "2023 için ana hedeflerimiz, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumluluğu ile yeni [katman 2] altyapımız zkBNB ve blok zincir tabanlı Web3 altyapısı BNB Greenfield'ın ana ağ lansmanını yapmak" dedi.


EVM, geliştiricilerin Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmasına izin veren yerel bir işlem sistemini, ZK ise, veri şifreleme için kullanılan sıfır bilgi kanıt protokolünü ifade ediyor.


Başlangıçta Binance Smart Chain olarak bilinen BNB Chain, BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain'den (BSC) oluşuyor. Eylül 2020'de faaliyete geçmesinden bu yana, 200 milyon tekil adresten 3 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi.


BNB Chain, 2023 yol haritası kapsamında, validatör sayısını üç kattan fazla artırarak 29'dan 100'e çıkarmayı hedeflediğini açıkladı. Doğrulayıcılar, ağın yönünü ve kurallarını belirlemeye etki edebilmek için zincir üstü yönetişimde daha fazla söz sahibi olacaklar.


BNB Chain, üretilen işin hacmini, 140 milyon gas limiti ve saniyede 2200 işlemden (TPS), 300 milyon gas limiti ve 5000 TPS'ye çıkarmayı planlıyor. Gas limiti terimi, bir kripto para kullanıcısının bir işlem yaparken veya akıllı sözleşme işlevi gerçekleştirirken ödemek istediği maksimum fiyatı ifade ediyor. 


BNB Chain, daha fazla kullanım senaryosu için ekosisteme Optimistic rollup'lar ekleyeceğini duyurdu. Optimistic rollup, ölçümleme ve bilgi depolamayı blok zincirden çıkarmayı amaçlayan ve işlemleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirmek için tasarlanan bir ölçeklendirme yaklaşımı.


Daha Fazla Oku

    BNB chainEVMweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk