Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Blokzincir Oyun Geliştiricilerine Google ve Game Factory’den Hızlandırma Programı

Blokzincir, mobil, PC ve konsol oyun geliştiricileri için hızlandırma programı kapsamında 20 oyun girişimi seçilecek

30 Eylül 2022 15:47

Güncellenme: 30 Eylül 2022 17:16

Oyun geliştiricileri platformu Game Factory ve Google for Startups’ın iş birliğinde düzenlenen hızlandırma programına, yüksek potansiyel vadeden 20 oyun girişimi seçilecek. Seçilen girişimler altı aylık eğitimlerinin ardından yatırımcıların karşısına çıkacak.


Yapılan basın açıklamasına göre, Game Booster adındaki hızlandırma programında “yaratma, büyütme, kazanma ve liderlik dikeylerinde verilecek eğitimlerde oyun geliştiriciliğinin teknik, görsel, oyun tasarımı ve ticari ile hukuki süreçleri de ayrıntılı olarak ele alınacak.” Açıklamada, programa seçilen 20 ekibe Google ürünlerinden kredi kazanma imkanı verileceği de ifade ediliyor.


Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Game Factory’nin Operasyon Direktörü Erdal Sarı, “Game Factory olarak Türk oyun sektörüne daha fazla iş gücü ve stüdyo kazandırabilmek için sürdürülebilir partnerlikler bizim için çok değerli. Google’la üçüncü kez gerçekleştireceğimiz Game Booster programıyla yeni stüdyoları yatırımcılarla buluşturacağımız için heyecanlıyız. GameFi ve blockchain stüdyoları da dahil olmak üzere her türden mobil, PC ve konsol geliştiricilerinin başvurularını bekliyoruz” diye konuşuyor.


Türk oyun sektöründeki yatırımlarını artırmaktan heyecan duyduklarını belirten Google Geliştirici İlişkileri Bölge Direktörü Barış Yesugey ise “Google olarak Türkiye oyun ekosisteminin başarısına destek olmaktan gurur duyuyoruz. Game Booster programıyla katkıda bulunduğumuz 26 oyun girişimine üçüncü sınıfta yenilerini eklemek için sabırsızlanıyoruz” diyor.


Program kapsamında Madcraft Studios 2 milyon TL, Pax Animi Games ise 8,75 milyon TL değerlemeyle yatırım almayı başarmış durumda.


Game Booster’ın üçüncü dönem başvuruları için son başvuru tarihiyse 31 Ekim 2022.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk