Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Blok Zinciri Üzerinde Kimlik Tanımlama

Kimliğimiz aslında kime ait sorusunun cevabı değişiyor…

8 Kasım 2023 13:54

Güncellenme: 8 Kasım 2023 13:56

Merkezi kimlik doğrulama yöntemlerine alternatif olarak daha güvenli ve özgürlükçü bir yaklaşım sunan blok zinciri üzerinde kimlik tanımlama konsepti, , özellikle çevrimiçi işlemler, kimlik doğrulama ve veri güvenliği konularında büyük potansiyel taşıyor. Kişilerin dijital kimliklerini oluşturdukları, onayladıkları ve paylaştıkları bir süreci içerirken kişilerin kendi kimliklerinin vasisi olmalarına izin veriyor. 


Binance BlockChain Week İstanbul 2023 etkinliğinin inovasyon sahnesinde bu konuda bir konuşma yapan Omchain Foundation CEO’su Osman Kuzucu, kontrolün tamamen kişinin kendinde olduğu, gizli anahtarın yalnızca kişi tarafından erişilebildiği, yalnızca kişinin kendi rızası doğrultusunda kullanabileceği bir kimlik çözümü üzerinde çalıştıklarını açıkladı. 


Buradaki en önemli soru işaretinin kişinin konu kriptoya, finansal varlıklara geldiğinde kontrolün kendilerinde olduğu yapılar talep ederken iş  kimliğe geldiğinde bunu yapmaması olduğunu vurgularken bunu değiştirmeyi amaçladıklarını vurguladı. Bitcoin’in servet yaklaşımını, para anlayışını değiştirdiğini belirten Kuzucu, kimlik anlayışının da dönüşmesi gerektiğine dikkat çekti.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte üzerinde çalıştıkları ve, proof of concept olarak nitelendirdikleri örnekleme projesinden bahseden Kuzucu, tam sürüme geçmeyi beklediklerini de ekledi.


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Mart Ayında 303 Bin İş Ekleyerek 200 Bin Beklentisini Aştı

5 Nisan 2024 18:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk