Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

BitGo, Bitcoin Ordinals’a Yönelik Güvenlik Özellikleri Yayınladı

Saklama şirketi BitGo, Bitcoin Ordinals Inscriptions’ı yanlışlıkla yapılacak transferlerden korumak adına bir güvenlik aracı piyasaya sürdü.

31 Mart 2023 09:47

Güncellenme: 31 Mart 2023 10:03

Kripto saklama hizmetleri sağlayıcısı BitGo, direkt olarak Bitcoin blok zincirine metin, resim ve hatta video yazma fırsatı veren Bitcoin Ordinals Inscriptions sahiplerini korumak için tasarlanan güvenlik özellikleri yayınladı.


Bitcoin Ordinals, Ocak ayının sonunda duyurulmuştu. Yeni olması, cüzdanların Ordinals Inscription’ları henüz kolay bir şekilde alamadıkları, gönderemedikleri ya da saklayamadıkları anlamına geliyor. Bu da potansiyelde yüksek değerli inscription’ları, yanlışlıkla transfer edilme veya madencilik ücretlerine gönderilme tehlikesine sokuyor.


Perşembe günü duyurulan araç, kullanıcıların BitGo'daki herhangi bir bitcoin sıcak cüzdanına Inscriptions takibi ekleyebilmelerini hedefliyor.


İzlemenin aktifleştirilmesiyle beraber cüzdana alınan herhangi bir işlem, Inscription belleğine çok gereken o güvenliği ekleyerek değerli inscription’ların kaybolmasını önlemek adına Inscription’lar için kontrol edilecek; yazılmış olması halinde de dondurulacak.


BitGo'nun operasyon direktörü Chen Fang, CoinDesk'e e-posta üzerinden şunları söyledi: "Bitcoin Ordinals, Bitcoin ağına bütünüyle yeni bir iş katmanı getirdi, ancak piyasaya sürüldüğü esnada çevresindeki ekosistem, yüksek değerli Ordinals Inscription’ların korunduğunu garanti altına alacak temel güvenlik unsurlarını kaçırdı."


Veriler; Bitcoin Ordinals'ın bu yılın başlarında faaliyete geçişinden bu yana, şu ana 600 bini aşkın Inscription’la aşırı bir büyüme gösterdiğine işaret ediyor.


Daha Fazla Oku

    BitGobitcoin ordinalsInscriptions

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CoinTR, Global İş birliğini Yerel Projelere Taşıyor

29 Kasım 2023 01:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk