Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Bitcoin Layer-2 Ark Protocol Ekibi, Lightning Network’ün Rakibi Olmaya Hazırlanıyor

Layer-2 protokolü Ark, "inbound likidite" sorunu olarak adlandırdığı sorunu önleyecek şekilde off-chain ödemelere izin vermek için oluşturuldu.

4 Haziran 2024 17:23

Güncellenme: 4 Haziran 2024 23:51

Bitcoin layer-2 protokolü Ark'ın arkasındaki ekip, Lightning Network'ten daha iyi bir ortam yaratmayı hedefleyen, dünyanın en büyük blok zincirinde daha hızlı ve daha ucuz bir ödeme sistemi kuracak yeni bir şirket kurdu.


Duyuruya göre Ark Labs, ölçeklenebilir ve düşük maliyetli bitcoin ödemelerine duyulan ihtiyaca yanıt vermek için kuruldu.


Yeni şirketin temel hedefleri, Ark Protocol’ün açık bir uygulamasını geliştirmek ve bu yıl içinde beklenen kullanıcılara yönelik yeni hizmetler oluşturmak.


Layer-2 protokolü Ark, kurucusu Burak Keceli’nin "inbound likidite" sorunu olarak adlandırdığı sorunu önleyecek şekilde off-chain ödemelere izin vermek için oluşturuldu.


"Lightning’in birçok sorunu var. Ama benim için bir numara, inbound likidite sorunu. Para elde etmek için paraya ihtiyacınız olan bir ödeme sistemi hayal edin. Hiç de mantıklı değil."


Ark, likidite oluşturmak için kullanıcıların fon taahhüt etmelerini istemek yerine, bir ücret karşılığında 24 saat likidite hizmetleri sağlayan hizmet sağlayıcıları kullanıyor.


Protokolün off-chain ödemeleri, tek yönlü ve tek seferlik ödemeleri kolaylaştırmak için sanal harcanmamış işlem çıktılarını (VTXO'lar) kullanan bir harcanmamış işlem çıktısı (UTXO) modeli kullanıyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinlightningark labs

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk