Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Bitcoin, Arjantin Cumhurbaşkanlık Seçimi Sonucunda 37,000 Doların Üzerine Çıkarken, Analistler Fed Notlarına Odaklanıyor

Kriptopara piyasaları, son 24 saatte %2 civarında artış gösterdi; yapay zeka odaklı tokenler ise hafta sonu boyunca işlemciler için en fazla kazanç sağlanan sektör oldu.

20 Kasım 2023 18:17

Güncellenme: 20 Kasım 2023 18:31

Pazartesi günü erken saatlerde, Bitcoin destekçisi aday Javier Milei'nin Arjantin Cumhurbaşkanı olarak seçilmesiyle, Bitcoin fiyatı 37,000 Doların üzerine çıktı.


Yapay zeka (YZ) odaklı tokenler, YZ girişimlerindeki kritik ancak bağlantısız gelişmelerle birlikte %8'in üzerinde artış gösterdi.


Ancak bazı traderlar, bu haftanın sonlarına doğru beklenen düşük likidite ortamı nedeniyle, salı günü FED toplantı notları açıklandıktan sonra oluşacak piyasa tepkisi konusunda uyarıyor


Bitcoin (BTC), Arjantin'in cumhurbaşkanlık seçimini Bitcoin destekçisi Javier Milei'nin kazanmasıyla Pazartesi günü erken saatlerde 37,000 Doların üzerine çıktı. Genel kripto piyasası ise son 24 saatte neredeyse %2 arttı.


Kendi tanımına göre anarko-kapitalist olan Milei, Bitcoin'i desteklemiş ve onu "paranın orijinal yaratıcısına, özel sektöre geri dönüşü" olarak adlandırmıştır. Ancak dünyanın en büyük kripto para birimini ülkede yasal ödeme aracı yapma önerisinde bulunmamıştır.


Yapay zeka (YZ) odaklı tokenler, YZ girişimlerindeki kritik ancak bağlantısız gelişmelerle birlikte %8'in üzerinde artış gösterdi. Bittensor'un TAO tokeni, geçen haftaki %77'lik rallinin üzerine %4.2 arttı. Ocean Protocol'ün OCEAN'ı, Fetch AI'ın FET'i ve SingularityNet'in AGIX'i, Bitcoin ve diğer majörleri geride bırakarak son 24 saatte %16'ya kadar yükseldi.


Near Protocol'ün NEAR'ı %20 sıçradı ve staking platformu Lido'nun LDO'su %11 arttı. 


Bazı traderlar, kripto için önemli bir haftanın geldiğini belirterek, piyasa hareketlerini etkileyebilecek birkaç etkinlik ve duyuru olduğunu söyledi. 


"Etoro piyasalar analisti Simon Peters, CoinDesk'e ilettiği bir notta, "Yarın, FED en son toplantı notlarını açıklıyor ve bu genellikle piyasaları hareket ettirmektedir" dedi. "Bu notlar, merkez bankasının düşüncesine daha derin bir bakış sunar. Enflasyonun yavaşlamasıyla birlikte yatırımcılar, faizin zirve oranlarında olup olmadığına dair onay arıyorlar."


Peters, "Ayrıca Salı günü Nvidia son sonuçlarını raporluyor. Şirket, yatırımcılar için YZ devriminin poster çocuğu haline geldi. Kriptoparalar, firmanın duyurularına tepki gösterebilir," dedi.


Peters ayrıca, ABD finans piyasalarının Perşembe günü Thanksgiving nedeniyle kapanacağını ve Black Friday'in alışveriş sezonunu başlatacağını belirterek, haftanın sonlarına doğru düşük likiditeye dikkat çekti. Düşük işlem hacmi, piyasalarda volatilite yaratabilir. 


FxPro analisti Alex Kuptsikevich, traderların FED'in önümüzdeki aylarda faiz indirimleri açıklamasını beklemelerine rağmen, böyle bir hamlenin ancak finans piyasalarının önce ciddi bir darbe alması durumunda gerçekleşebileceğini söyledi.


Kuptsikevich, pazartesi günü bir notta "FED, genellikle önemli bir piyasa düzeltmesi başladıktan sonra, hasar görmüş risk iştahının etkisiyle faiz indirimi döngüsüne başlar" diye yazdı . "2024'ün ilk yarısında yapılacak bir indirim, borç ve hisse senedi piyasasında ciddi dalgalanmaları tetikleyebilir." 


Kuptsikevich'e göre, genel piyasalardaki bir düşüş, Bitcoin'in "başka bir boğa döngüsünü tetiklemeden önce 30,000 Doların altına geri dönmesi" anlamına gelebilir.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fidelity, Güncel Ether ETF Başvurusunda Staking Planlarına Yer Vermedi

21 Mayıs 2024 15:20

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk