Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Bir DeFi Saldırısı Daha: Raft Platformu Hack’lendi

R stabilcoin’i istismarın ardından yüzde 50 oranında düşerek dolar sabitini kaybetti.

13 Kasım 2023 10:33

Güncellenme: 13 Kasım 2023 11:08

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Raft, uğradığı saldırı sonucu 3,3 milyon dolarlık ether (ETH) çaldırdı, ancak saldırgan zarara uğramış olabilir.


On-chain veriler, saldırganın platformdan 1,577 ETH çektikten sonra 1,570 yaktığını ve kendisine yalnızca 7 ETH bıraktığını gösteriyor. Arkham’da yer alan blok zinciri verilerine göre, saldırıdan hemen önce saldırganın adresine Tornado Cash aracılığıyla 18 ETH aktarıldı ve muhtemelen bu para transfer ücretleri için kullanıldı.


Transferler gerçekleştirildikten sonra ise kripto cüzdanında yalnızca 14 ETH kaldı ve bu, saldırganın işlemler sırasında 4 ETH kaybettiği anlamına geliyor.CoinMarketCap verilerine göre, Raft’ın dolar endeksli stabilcoin’i olayın hemen ardından yüzde 50 oranında düştü. Daha sonra biraz olsun toparlanan coin, şu anda yaklaşık 70 sentten işlem görüyor.


Raft’ın kurucu ortağı David Garai, Twitter paylaşımıyla birlikte platformun saldırıya uğradığını doğruladı. Açıklamaya göre, saldırgan R token mint’ledikten sonra otomatik piyasa yapıcı (AMM) likiditesini boşaltmak adına bu token’ları sattı ve Raft üzerinden teminat çekti.


Garai, CoinDesk’e yolladığı mesajda, protokole ait sDAI’yi kullanarak insanların kayıplarını toparlamaya çalıştıklarını bildirdi.


Daha Fazla Oku

    defirafthackETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk