Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Binance Labs, NFPrompt ve UXUY Projelerini Tanıttı

Yapay zeka ve blok zinciri teknolojilerini bir araya getiren NFPrompt ve UXUY projeleri tanıtıldı.

9 Kasım 2023 15:54

Güncellenme: 10 Kasım 2023 00:05

Web3 tabanlı bir platform olan NFPrompt, sanatçılara yaratıcılıklarını AI tarafından üretilen NFT'lerle ifade etme olanağı sunuyor. Oluşturulan NFT'ler, blok zinciri ile doğrulanıyor ve kullanılan prompt'larla birlikte alınıp satılabiliyor Ayrıca endişe etmeyin, aynı prompt bile benzer sanat eserleri üretmiyor, bu da algoritmanın rastgeleliğini öne çıkarıyor. Kısacası proje, blok zinciri ve yapay zeka teknolojilerini kullanarak sanat eserlerinin sahipliğini ve benzersizliğini güvence altına alıyor.


Merkeziyetsiz cross-chain trading platformu olan UXUY projesinin sunduğu özelliklerden bazıları merkeziyetsiz MPC cüzdanlar, stabil para destekli likidite havuzları ve platforma özgü gaz kredi özelliği... 


Binance Blockchain Week İstanbul’un “Binance Labs, NFPrompt ve UXUY Projelerini Sunar” panelinde konuşan Binance Labs Investment Director Alex Odagiu, UXUY Co-Founder Jordan ve NFPrompt Co-Founder Stella, merkeziyetsiz dünyada kullanıcılar için olağanüstü fırsatlar sağlamayı hedefleyen NFPrompt ve UXUY projeleri hakkında konuştu.


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


Jordan - UXUY Co-Founder:


  • “Avrupa ve Asya’yı bir araya getiren İstanbul gibi biz de Bitcoin ve BNB Chain’i bir araya getiriyoruz. 'All chain, any token' mottosunu benimserken kripto paraların adaptasyonunu ve farklı kripto paraların yanı sıra fiat paralarla entegrasyonunu artırmayı hedefliyoruz. Satoshi Nakamoto'nun 2009'da belirttiği gibi, Web3 inovasyonunun Bitcoin'le sınırlı kalmadığını düşünüyoruz ve Nakamoto'nun yolunda ilerliyoruz. Birlikte inşa edelim ve tüm hedeflerimizi gerçekleştirelim.”

Stella - NFPrompt Co-Founder:


  • “Etrafımızdaki herkesin içerik üretici olduğu bu dönemde yaratıcı olmak, kendimize ait bir kitle oluşturmak ve son olarak bunu paraya dökmek oldukça zor. NFPrompt olarak, kullanıcıların yaklaşık 30 saniyede görsel/video/müzik fark etmeksizin sanat eserleri yaratabilmeleri için yapay zeka teknolojisinden yararlanıyoruz. Fikrimizin çok fazla kullanıcı tarafından destekleniyor olması muhteşem, şu anda BNB Chain üzerinde en çok kullanılan beşinci dApp’iz. Kendi topluluğumuzu büyütmenin yanı sıra kullanıcılarımızın sahip oldukları toplulukları da önceliyoruz. Markalar dışında bireysel içerik üreticilerin kitle oluşturabilmeleri için sosyal bir ağ da sağlıyoruz.”

Daha Fazla Oku

    yapay zekablok zinciriuxuynfprompt

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk