Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Binance, İnternetin Yeni Evrimi Web3'e Olan Katkılarına Devam Ediyor

Girişimcilik ekosisteminin buluşma noktası Girişim’23 etkinliği, birçok uzman ismin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik kapsamında düzenlenen Web3 panelinde konuşan Binance Türkiye Pazarlama ve Topluluk Müdürü Alper Bulut, sektörde Web3’e giderek artan bir ilgi olduğunu vurguladı.

5 Mayıs 2023 15:51

Güncellenme: 5 Mayıs 2023 19:53

Girişimcilik dünyasından birçok farklı alandan uzman ismi bir araya getiren Girişim’23 etkinliği Ankara’da gerçekleşti. Farklı panellerde teknoloji ve girişimin bugününe odaklanan konuşmalarda, dinleyiciler en yeni gelişmeleri yakalama fırsatı buldu. Web3 Teknolojileri Derneği Başkanı Buğra Ayan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Web3 Paneli’nde Binance Türkiye Pazarlama ve Topluluk Müdürü Alper Bulut da yerini aldı. Web3’ün önemine ve teknolojideki etkilerine dair değerlendirmelerde bulunan Alper Bulut, Web3’ün giderek daha fazla ilgi çektiğini vurguladı.


“Web3, internetin yeni evrimi”


Girişim’23 etkinliğinin Ankara’da düzenlenen Web3 Paneli’nde dinleyicileri bilgilendiren Binance Türkiye Pazarlama ve Topluluk Müdürü Alper Bulut, “Web3, 1999 yılında Web’in kurucusu Tim Berners-Lee’nin hayalini anlatmasıyla ortaya çıkıyor. O yıllarda fikir olarak ortaya çıkan Web3 henüz o günkü teknolojinin fikirleri yakalayamaması nedeniyle ancak günümüzde hayata geçebiliyor. Yapay zeka, makine öğrenimi ve blok zinciri teknolojisinin gelişimi ve bu üçlünün bir araya gelmesiyle Web3’ün altyapısı da kurulmuş oldu” dedi. 


Web3’ün, finans, oyun ve birçok sektörde devrim yaratacağını belirten Bulut, “Web3, yeni bir finansal oluşumdan çok daha fazlası, Web3 internetin yeni evrimi… Aynı zamanda karmaşık bir teknoloji ve geliştiriciler için yüksek bir giriş seviyesi var. Bu nedenle Web3 alanında farklı ürün geliştiricilerine uygun araçlar, içerik ve bilgi vermek çok önemli. Bu talep artmaya devam edecek çünkü Web2 şirketlerinden Web3 alanına giderek daha fazla ilgi var” açıklamalarında bulundu. 


Binance, Web3 gelişimi için birçok alanda çalışmalarını sürdürüyor


Binance olarak Web3 ekosistemini daha ileri taşımak için proje fonlamalardan eğitimlere kadar her alanda çalışmaya devam edeceklerini de vurgulayan Alper Bulut, “Binance ekosisteminin önemli bir parçası olan Binance Labs, Web3’te faaliyet gösteren projelere yatırım yapıyor ve bu projelerin gelişmesini sağlıyor.  Binance Akademi, ürettiği zengin içeriklerle insanları bu konuda bilgilendiriyor. Yeni kişilerin artık bu sektöre girebilmesinin önünü açıyor. Binance Charity ise Web3 özelinde verdiği eğitimlerle insanları bu teknolojinin içine adapte etmesini sağlıyor. Binance Charity’ye Web3 eğitimi için yalnızca 6 ay içerisinde 82 bin 200 başvuru yapıldı.  Binance Launch Pad de Web3 üzerindeki projeleri yatırımcılarla buluşturuyor ve fon sağlayarak projelerini geliştirmelerine olanak tanıyor” ifadelerini kullandı. 


Daha Fazla Oku

    Binanceweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi olan Başak, yaklaşık 2 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Worldcoin ve Girişim Sermayesinin Entelektüel Gerilemesi

28 Mayıs 2023 09:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk