Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Beş Yıllık Uyku Bitti

BTC-e borsasıyla bağlantılı bir cüzdandan iki alıcıya 10.000 bitcoin gönderildi.

24 Kasım 2022 08:44

Güncellenme: 24 Kasım 2022 09:52

2014 yılında gerçekleşen Mt. Gox hack’i ile bağlantılı BTC-e borsası ile ilişkilendirilen bir cüzdan kimliği belirsiz iki alıcıya gönderdiği toplam 10.000 bitcoin (yaklaşık 165 milyon dolar) ile Ağustos 2017’den bu yana en büyük işlemini gerçekleştirdi ve güne damga vurdu.


İşlemde 3.500 bitcoin alan bir cüzdan, 300 bitcoin’i daha sonra başka bir cüzdana yönlendirirken bu parçalanma hali iyice büyüdü ve herhangi bir saklama hizmetine ait olmayan birkaç cüzdana gönderildi. Kalan 6.500 bitcoin ise ilk cüzdanda saklanmaya devam etti.


İşlemleri gerçekleştiren cüzdanın, blok zinciri analitik sistemi Crystal Blockchain tarafından BTC-e ile bağlantılı olduğu açıklandı.Söz konusu bitcoin transferlerini, işlemleri Telegram kanalında yayınlayan Rus kripto girişimcisi Sergey Mendeleev fark etti.


İlk bitcoin borsası Mt. Gox'tan, toplam 744.408 bitcoin çalındı ve borsa 2014 yılında kalıcı olarak kapatıldı.


Kapatılan BTC-e’nin yöneticisi Vinnik,  2020'de Yunanistan'dan Fransa'ya iade edildi ve kara para aklamak suçundan beş yıl hapis cezasına çarptırılırken içinde bilgisayar korsanlığı, fidye yazılımı olayları, kimlik hırsızlığı gibi birçok suçtan dolayı ABD’ye iade edildi ve şu anda California, Dublin'deki Santa Rita Hapishanesin’de tutuluyor.


2017'de BTC-e’nin kapanmasının ve sunucularının FBI tarafından ele geçirilmesinden sonra, WEX adlı bir klon başladı. Bir yıl sonra WEX, tüm para çekme işlemlerini durdurdu ve kapattı. CEO Dmitri Vasilev, borsayı Dmitri Khavchenko'ya sattığını açıkladı.


CoinDesk’in o tarihli haberine göre WEX cüzdanlarından milyonlarca dolar değerinde kripto para boşaltıldı. Konuyla ilgili olarak kullanıcılar polise defalarca ifade verdiler. Vasilev yıllar sonra tutuklandı ancak her defasında serbest bırakıldı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Anna Baydakova

Anna blok zinciri projeleri ve düzenlemeler üzerine yazıyor ve özel ilgi alanı Doğu Avrupa ve Rusya. özellikle mahremiyet, siber suçlar, yaptırım politikaları ve sansür hakkında çalışmalarda bulunuyor. Anna eser miktarda BTC sahibi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk