Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Bankacılık Krizleri ve Düzenleyici Baskıları, DeFi’ın Cazibesini Artırıyor

DappRadar'dan Pedro Herrera, merkeziyetsiz finansın, bankalardaki problemlerden ve düzenleyicilerin borsalara yönelik tavırlarından faydalanıyor olabileceğini söylüyor.

4 Nisan 2023 08:34

Güncellenme: 4 Nisan 2023 08:51

Merkeziyetsiz uygulamalar veya dapp'lere yönelik çevrimiçi mağaza DappRadar'ın araştırma başkanı Pedro Herrera, geleneksel pazarlarda hüküm süren bankacılık endişeleri ve düzenleyici baskılarının, kullanıcıları, merkeziyetsiz finansa (DeFi) yönlendiriyor olabileceğini belirtti.


Herrera, CoinDesk TV'nin "First Mover" programında, "DeFi için en uygun kullanım alanını tespit eder, varlıklarınızı ve yatırımlarınızı yönetmeniz için size daha fazla bağımsızlık sağladığını görmeye başlarsanız, bu durum DeFi'nin neden fazla kullanıldığının yanıtı olacaktır” dedi.


DappRadar’ın hazırladığı rapor, yılın ilk çeyreğinde DeFi için kilitlenen toplam değerin, geçtiğimiz yıl dördüncü çeyrekteki 60 milyar dolar seviyesinden yüzde 37 artışla 83,3 milyar dolara yükseldiğini ortaya koydu.


Artışın bir kısmı Arbitrum’un geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği ARB airdrop’undan kaynaklanırken, airdrop ayrıca Arbitrum'un, ABD'de yaşanan banka krizleri ile Coinbase ve Binance’e karşı düzenleyici eylemlerin sonrasında token sahiplerine daha fazla getiri imkanı tanıyan merkeziyetsiz özerk bir organizasyon şekline geçişinin de altını çizmiş oldu.


Herrera, Arbitrum benzeri projelerin, kendi toplulukları içinde sadakat duygusu yarattığını vurgularken, geliştiricileri de daha iyi ürünler ortaya koymaları konusunda teşvik edebileceğini, bunun da daha fazla kullanıcı demek olduğunu söyledi.


Uzun süredir beklenen Arbitrum token’ı (ARB), 23 Mart'ta piyasa çıkmış ve 16.890.400 Ethereum blok yüksekliğinde yayınlanmıştı.


2021'de faaliyete geçen Arbitrum, Ethereum üzerindeki en büyük 2. katman blok zinciri durumunda.


Arbitrum tabanlı merkeziyetsiz borsa GMX, airdrop'ta 8 milyon token alarak ARB'nin en büyük tek sahibi olurken  bu durum GMX’in yönetişim forumunda token’ların nasıl kullanılacağıyla ilgili tartışmalara neden oldu.

 Daha Fazla Oku

    defiArbitrumAirdropdüzenleyici

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk